× Aktualności Bieg na milę
» Czas i miejsce startu » Listy startowe » Idea mistrzostw w biegu na milę » Pakiet startowy i medal » Regulamin » FAQ » Sponsorzy i partnerzy
Rejestracja Trening Dla mediów
» Komunikat prasowy
Kontakt
mobile logo

Idea mistrzostw w biegu na milę

1 Mila to impreza, która umożliwia amatorom, aby poczuli się tak, jak ich sportowi idole. Uczestnicy będą ścigać się na stadionie lekkoatletycznym warszawskiego AWF-u w obecności sędziów PZLA. Walkę zarejestrują kamery, a na telebimach będzie można obejrzeć zapis ze swojego finiszowego sprintu.

Prócz samego wyścigu o podium, uczestnicy będą mieli szansę zapisać się w kartach historii, gdyż nasze wydarzenie jest pierwszym na tym dystansie, które będzie miało rangę otwartych mistrzostw Polski dla amatorów.

Impreza będzie także okazją do zmierzenia się z 41-letnim rekordem Polski, który wynosi 3:55,40. 9 sierpnia 1976 r. ustanowił go w Sztokholmie Bronisław Malinowski.

O wiele młodszy, bo tegoroczny, jest kobiecy rekord Polski w biegu na 1 milę. Wynosi 4.19,58 i należy do Angeliki Cichockiej. Zachęcamy zatem również panie, by spróbowały przynajmniej zbliżyć się do tego fenomalnego wyniku.

wróć