Nie wiemy, jak Wy, ale my jesteśmy okrutnie dumni z tego sezonu 1MILI – zarówno w Waszym, jak i w naszym wykonaniu. Prezentujemy Wam nasze TOP10 najlepszych rzeczy na 1MILI w 2022 roku. A co Waszym zdaniem było najlepsze?

 

1. Rekordowe wsparcie Programu „Wybiegaj w Przyszłość”

Każdy z uczestników naszych mityngów mógł przy rejestracji przekazać cegiełkę charytatywną na rzecz Programu „Wybiegaj w Przyszłość”, który prowadzi nasza Fundacja Zdrowy Ruch.  Łącznie dołożyliście do budżetu Programu Stypendialnego dla młodych, zdolnych lekkoatletów aż 20 735 zł! Jesteście niesamowici! Dziękujemy! Brawo WY!

 

 

2. Rekordowa Lekka Piątka

To była dopiero druga edycja konkurencji „Lekka Piątka”, czyli naszego biegu na 5km, który łączy bieg stadionowy z asfaltowym (w Warszawie) i trailowym (w Poznaniu) . Widzimy, że pokochaliście tę formułę! W tym roku na dystansie „Lekkiej Piątki” pobiegło ponad 2 razy więcej uczestników niż w roku ubiegłym! Brawo WY!

 

3. Prawie 2000 rozbieganych dzieci!

W tym roku ponownie zwiększyliśmy limit uczestników Biegów Dzieci. I ponownie wypełniliście ten limit na ponad miesiąc przed imprezą! W ten sposób pobiegło u nas prawie 2000 szczęśliwych, młodych biegaczy w wieku od 3 do 15 lat! Strasznie nas to cieszy!!! I tu znowu – brawo WY!

 

 

4. Obecność Stypendystów „Wybiegaj w Przyszłość”

Bardzo nam zależało, żebyście poznali Stypendystów I edycji Programu „Wybiegaj w Przyszłość” i dowiedzieli się, komu i jak pomagacie, wpłacając wspomniane cegiełki charytatywne. Dlatego zarówno do Warszawy, jak i do Poznania, zaprosiliśmy: Dorotę, Maję, Marysię, Lenę, Wiktorię, Dawida, Tomka i Mateusza – naszych Stypendystów. Mogliście posłuchać paneli edukacyjnych z ich udziałem, porozmawiać, a także pościgać się z nimi! To była naprawdę fantastyczna inicjatywa, a oni czuli się przez Was przyjęci, jak gwiazdy 🙂  Brawo MY!

 

5. Turboskarpetki

Ponoć dodawały 1,9 m/s wiatru w plecy 😉 Ci wszyscy, którzy wystartowali w dwóch konkurencjach na naszym Mityngu, otrzymali od nas w tym roku 1Milowe skarpetki. Super było patrzeć, jak w nich biegacie! Naszym zdaniem sztos. Brawo WY i MY!

 

6. Wy i  Ambasadorzy 1MILI

Naszym celem jest m.in. „odczarowywanie” lekkiej atletyki. Dlatego od zawsze chcemy zbliżać świat amatorów i zawodowców i przekonywać, że bieganie na stadionie jest dla każdego! Naszymi Ambasadorami są wielcy lekkoatleci – Asia Jóźwik i Marcin Lewandowski oraz wielki propagator biegania, amator Bartek Olszewski. Na naszych imprezach mogliście spotkać całą tą wielką trójkę, porozmawiać i pobiec razem. Bardzo nas cieszy, że przyjęliście ich z takim entuzjazmem!

 

7.  Przywitajki i rekordowa liczba Sztafet

Chcieliśmy przygotować coś specjalnego dla uczestników Sztafet. „PRZYWITAJKI” wyszły genialnie! Dziękujemy za Waszą kreatywność i luuuuz! 😀

A przy okazji pobiliśmy rekord frekwencji sztafet – wystartowało prawie 100 drużyn!

 

8. Wyjątkowy medal

W tym roku postawiliśmy na wyjątkowy, obrotowy medal. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni! Kamil też się dobrze bawił. A Wy?

 

9. Jesteśmy dla wszystkich!

Strasznie nas cieszy, że na naszym mityngu bawią się ludzie w każdym wieku, pełnosprawni, niepełnosprawni, z różnych środowisk, na różnym poziomie sportowym – wszyscy! To dla nas wielka wartość!!!

 

10. Milowi pasjonaci

Byli wśród Was tacy, którzy zaliczyli 1Milowy hat-trick i pobiegli wszystkie trzy konkurencje na naszym Mityngu! Mało tego, byli i tacy, którzy nie tylko zaliczyli Lekką Piątkę i 1Milę, ale też pobiegli w kilku Sztafetach! Ludzie z wielką pasją i wielkim sercem! Cieszymy się, że mamy wokół siebie takich szaleńców! <3