Naszą tegoroczną zabawę „MiLOVE aktywności z Żubrem” będziemy realizować poprzez aplikację mobilną Activy! To bardzo intuicyjna, bezpieczna aplikacja, dzięki której możesz łatwo mierzyć swoje aktywności i automatycznie zapisywać je do naszej zabawy!

Aby wciąć udział w akcji „MiLOVE aktywności z Żubrem”, musisz zainstalować aplikację Activy. Pobierzesz ją bezpłatnie ze sklepu Google Play na system Android lub App Store na system iOS:

Kliknij, aby pobrać aplikację na Androida >>
Kliknij, aby pobrać aplikację na iPhone’a >>

Po pobraniu i założeniu sobie konta, dołącz do konkursu firmowego „MiLOVE aktywności z Żubrem” i gotowe! Ruszaj w trasę!

Aplikacja Activy daje Ci możliwość:

  • szybkiego i łatwego mierzenia swoich aktywności (spacerowania, biegania, jazdy na rowerze lub rolkach) i automatycznego zapisywania ich do akcji  „MiLOVE aktywności z Żubrem”
  • posiadania swojego profilu, na którym archiwizowane będą wszystkie aktywności rejestrowane przez Ciebie w ramach akcji. Tam możesz zobaczyć ile km już przebyłeś_aś, ile aktywności za Tobą, ile % celu charytatywnego już razem udało nam się wykonać, itp.
  • dostępu do rankingu wszystkich uczestników akcji
  • tworzenia 15-osobowych zespołów, dzięki którym możesz zmotywować swoich znajomych z pracy do aktywnego pomagania!

 

 

Chcesz zarejestrować aktywność? Wystarczy, ze klikniesz w aplikacji zielony sześciokąt. Po chwili na ekranie pojawi się mapa z Twoją lokalizacją i ruszaj!
Jeśli chcesz zakończyć aktywność, kliknij „pauza” i „zakończ”. Wynik automatycznie zachowa się na Twoim koncie. Każdy uczestnik może zarejestrować dowolną liczbę aktywności! Zatem spaceruj codziennie dorzuć od siebie trochę dobra! 😊

⚠  WAŻNE! Aby aplikacja działała prawidłowo, upewnij się, że:

  • masz wyłączony tryb oszczędzania baterii/optymalizacji energii
  • aplikacja posiada zgodę na śledzenie/lokalizację GPS
  • aplikacja posiada zgodę na pracę w tle:
  • masz włączony dostęp do internetu/przesył danych

Nie jesteś pewna/pewien jak to zrobić? Zobacz szczegółowe instrukcje, jak poprawnie włączyć ustawienia w swoim telefonie! >>

 

⚠  WAŻNE! Możesz też rejestrować aktywności za pomocą urządzeń, których używasz na co dzień!

Aplikacja Activy pozwala na synchronizację z kontami na Stravie, Garminie i Polarze. W ten sposób, nie musisz używać aplikacji Activy do mierzenia swoich aktywności. Możesz korzystać ze swojego zegarka sportowego, a dane z Twojego urządzenia będą automatycznie trafiały do akcji „MiLOVE aktywności z Żubrem” w aplikacji Activy! Wystarczy, że zsynchronizujesz swoje konta!

Dowiedz się, jak zsynchronizować konta na Stravie, Garminie i Polarze z aplikację Activy! >> 

Trasy wgrywane z urządzeń Garmin, Polar oraz aplikacji Strava połączonej z Activy powinny zostać zaimportowane przed końcem edycji. Zalecamy, by nie czekać do ostatniej chwili, ponieważ synchronizacja może potrwać dłużej.

Pamiętaj, że w Activy pojawią się jedynie trasy wykonane od momentu połączenia obu aplikacji. Historyczne trasy sprzed połączenia nie zostaną uwzględnione, nawet jeśli zostały wykonane w trakcie konkursu. Listę aktywności, które wliczają się do statystyk konkursu w danej kategorii (rower/bieganie) po synchronizacji urządzeń z Activy znajdziesz TUTAJ.

Jeśli przesyłasz trasy z urządzenia GPS do Activy przez Stravę pamiętaj, by robić to regularnie. Organizator zastrzega sobie prawo do wykluczenia zawodnika, który zaimportuje jednocześnie zbyt wiele tras (np. z okresu 5 dni). Dodatkowo narażasz się wtedy na przekroczenie limitów połączenia Activy ze Stravą i nieuwzględnienia przejazdów.

O czym jeszcze trzeba wiedzieć?

Punkty zaliczane są jedynie podczas trwania akcji „MiLOVE aktywności z Żubrem” (tj. 19 października do 15 listopada 2022) . Przed jej startem (np. w rozgrzewce) aktywności nie są punktowane. Żeby zapisać trasę, musi ona mierzyć przynajmniej 1,5 km.

Liczą się tylko aktywności zapisane w Activy po dołączeniu użytkownika do wyzwania w aplikacji. Nie jest możliwe dodanie tras wcześniejszych, nawet jeżeli były one wykonane już w trakcie trwania konkursu.

Wszystkie aktywności są weryfikowane przez algorytmy aplikacji. Należy włączać zapis trasy tylko w momencie jej wykonywania. Jeśli zmieniasz środek komunikacji, zakończ lub zatrzymaj zapis trasy – w przeciwnym wypadku takie aktywności zostaną usunięte.

By otrzymać punkty za aktywność musi minąć minimum 30 minut od zakończenia poprzedniej aktywności. Nie musisz jednak czekać – punkty za kilometry naliczają się zawsze (dla aktywności powyżej 1,5 km).

Nie zapisuj aktywności w budynkach – błędy sygnału GPS mogą spowodować usunięcie takich tras.

Aby aktywność otrzymała punkty w danej edycji, musi zostać zakończona w czasie jej trwania, czyli najpóźniej w dniu 11 listopada 2022 r. przed godziną 23:59.