Chcemy, żeby czas, który spędzicie na naszej imprezie, był pełen sportowych emocji, ale także był okazją do nauki i spotkania ciekawych ludzi! Zobaczcie kogo będziemy gościć na Milowej Akademii Biegowej i co jeszcze dla Was przygotowujemy!

SŁUCHAJ, PYTAJ, DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ !

Zapraszamy Was serdecznie do udziału w Milowej Akademii Biegowej . W pierwszej części naszej imprezy zapraszamy na panele dyskusyjne z ekspertami i gwiazdami sportu. Odbędą się one w strefie EXPO imprezy 1MILA Poznań, 25 września 2022 na terenie stadionu POSiR Golęcin.
Milową Akademię Biegową poprowadzi Piotr Galus, dziennikarz Polsatu i radiowej Czwórki oraz trener personalny.
Wszystkie atrakcje sią otwarte i bezpłatne dla wszystkich odwiedzających.

 

Ramowy plan spotkań z ekspertami i gwiazdami sportu:

godz. 11:00 – „Co kręci młodych sportowców?”  – spotkanie ze Stypendystami I edycji Programu „Wybiegaj w Przyszłość”: Marysią Jarosińską, Leną Suchowolak, Tomkiem Bajraszewskim i Mateuszem Śmiertką.  To nasze wschodzące gwiazdy sportu! To właśnie m.in. tym młodym ludziom pomogliście, wpłacając w zeszłym roku cegiełki charytatywne podczas 1MILI!

godz. 12:00 – „Zmotywuj się na jesień”! – spotkanie z Marcinem Lewandowskim, rekordzistą Polski w biegu na milę i halowym vice-Mistrzem Europy na 1500m, ambasadorem 1MILI.

godz. 13:00 – „W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli co jeść uprawiając sport?” – spotkanie z dietetyczką Magdaleną Czyryndą-Koledą.

godz. 14:00 – „Biegacze na stadiony!” – spotkanie z Pauliną Kalinowską, współtwórczynią akcji społecznej „Stadiony Przyjazne Biegaczom”. Poznajcie i włączcie się w nowy projekt Fundacji Zdrowy Ruch, dzięki któremu dowiecie się, gdzie w okolicy jest dostępna dla biegaczy bieżnia.

godz. 15:00 – „Ultras na bieżni” – spotkanie z Kamilem Leśniakiem, zawodnikiem Hoka Garmin Team, biegaczem ultra, najszybszym Polakiem w historii UTMB. Co ultrasowi może dobrego dać trening na bieżni? Czy na bieżni można zrobić formę na ultramaratony?

Zapraszamy Was do udziału i  dyskusji!

 

ZADBAJ O SIEBIE PO BIEGU!

W tym roku wychodzimy z nową inicjatywą! Chcąc zadbać o Was także po biegu,  dla wszystkich, którzy ukończyli 1Milę będziemy organizować sesje stretchingu i wyciszenia po biegu. Będziemy mieć dla Was przygotowane maty. Nic tylko przyjść i porozciągać się z nami! Sesje poprowadzi Piotr Galus.

Godziny sesji stretchingu:
17:00
18:00
19:30