Najważniejsze informacje

Dystans

Zawody zostaną rozegrane na dystansie 5 km. Trasa biegu będzie przebiegała na dwóch pętlach, częściowo po bieżni lekkoatletycznej, a częściowo na terenie wokół stadionu, czyli przez piękny, zielony kampus AWF.

Bieg rozpoczyna się jednym okrążeniem stadionu, później zawodnicy wybiegają na teren kampusu AWF i robią dwie pętle po nawierzchni asfaltowej, a następnie wracają na stadion, gdzie bieg kończą ponownie jednym okrążeniem stadionu.

Trasa będzie wymierzona i certyfikowana przez licencjonowanego sędziego PZLA. Trasa będzie oznaczona taśmami, a w miejscach, w których będzie tego wymagały względy bezpieczeństwa, także barierkami ochronnymi. Znaczniki odległości będą  ustawione co 1 km. Dodatkowo, wraz z zawodnikami na trasę ruszy doświadczony pilot, poruszający się na rowerze.

 

Termin, miejsce, limity, opłaty

Zawody odbędą się w niedzielę 3 czerwca 2023 r. na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie przy ul. Marymonckiej 34.

Biuro Zawodów będzie czynne wyłącznie w dniu imprezy, w godz. 7:30 – 19:30.

 

Zapisy trwają do 1 czerwca 2023 r. lub do wyczerpania limitu liczby uczestników, który wynosi 1000 osób.

Opłata Rejestracyjna wynosi 65 zł. Dodatkowo każdy uczestnik ma możliwość zakupu pakietu w wariancie charytatywnym. W tym roku samodzielnie możesz wybrać jakiej wielkości wsparcie chcesz przekazać na nasz cel charytatywny. Całość zostanie przekazana na Program „Wybiegaj w Przyszłość” organizowany przez Fundację Zdrowy Ruch.

 

Warunki uczestnictwa

W biegu wystartować może każda osoba, która ma ukończone 16 lat, w tym również osoby posiadające licencje PZLA. Zawodnicy z licencja PZLA z 2022 lub/i 2023 roku będą klasyfikowani w osobnej kategorii „kat. PZLA”.

 

Dojazd

 

 

 

 

Program imprezy

PROGRAM IMPREZY 1MILA WARSZAWA
(program może ulec nieznacznym zmianom)

 

7:30 – otwarcie Biura Zawodów i strefy EXPO

8:50 – rozgrzewka przed Lekką Piątką

9:00 – start Lekkiej Piątki (5 km) 

10:00 – dekoracja dystansu „Lekka Piątka” (na scenie na stadionie)

10:30 –  14:18 – start Biegów Dzieci

10:30 – 11:39 – biegi na dystansie 100m (dzieci urodzone w latach 2020-2017)

11:42 – 13:42 – biegi na dystansie 400m (dzieci urodzone w latach 2016-2012)

13:48 – 14:18 – biegi na dystansie 800m (dzieci urodzone w latach 2011-2008)

14:45 – 17:00 – start 1 Mili (Amatorskie Mistrzostwa Polski w biegu na 1 milę)
serie startują co ok. 10 minut, począwszy od serii najwolniejszych do najszybszych

17:30 – dekoracja dystansu „1 Mila”

18:00 – 19:30 – start Sztafet 4x400m 

20:00 – dekoracja dystansu „Sztafety”

20:30 – zakończenie imprezy

Pakiet startowy

Każdy Uczestnik zawodów otrzyma pakiet startowy, w którym będzie znajdować się: worek sportowy, chip, woda, izotonik i baton Oshee.  Osoby, które zarejestrują się i opłacą start w biegu do 29.05.2023 (włącznie) w pakiecie otrzymają personalizowany numer startowy ze swoim nazwiskiem. Osoby, które zarejestrują się i opłacą start w biegu w dniach 30.05-01.06.2023 w pakiecie otrzymają numeryczny numer startowy.

Każdy zawodnik, który ukończy bieg, otrzyma na mecie pamiątkowy medal!

Jeśli wybierzesz pakiet charytatywny otrzymasz od nas wyjątkowy złoty numer (również imienny – na wyżej wymienionych zasadach) oraz  gadżet sportowy.

 

 

Klasyfikacje i nagrody

Podczas Zawodów będzie prowadzona klasyfikacja ogólna, wiekowa z podziałem na płeć oraz klasyfikacja dla zawodników z licencją PZLA.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w klasyfikacji generalnej OPEN kobiet i mężczyzn otrzymają pamiątkowe medale.

W zawodach mogą wystartować zawodnicy profesjonalni, tj. posiadający licencję PZLA z roku 2022 i/lub 2023. Będą oni klasyfikowani w oddzielnym rankingu, w dwóch kategoriach: kobiet OPEN i mężczyzn OPEN. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w obu kategoriach otrzymają pamiątkowe medale.

Regulamin i inne dokumenty

Regulamin Zawodów >>

[POBIERZ] >> Zgoda rodziców/opiekunów prawnych osoby niepełnoletniej na udział w Zawodach

[POBIERZ] >> Formularz protestu

 

Organizatorzy i partnerzy imprezy

1MILĘ – mityng lekki i atletyczny organizuje Fundacja Zdrowy Ruch we współpracy ze Sportfolio Sp. z o.o.

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami imprezy są: Żabka, Garmin oraz Oshee. Projekt wspierają także Miasto Poznań, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Bielany, AWF Warszawa, Jetline. Partnerami medialnymi imprezy są: Kanał Sportowy, WP.pl, TVP Sport oraz Bieganie.pl

 

Zapisz się na newsletter

Wyślij mi swój newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).