1.Kto może wziąć udział w Wirtualnej 1MILI?

Do wirtualnej rywalizacji zapraszamy wszystkich, którzy:
– mają 16 lat i więcej (w dniu startu musi mieć ukończone 16 lat),
– są biegaczami-amatorami lub też posiadają licencję PZLA czy innego związku sportowego,
– nie mają przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania aktywności fizycznej.

2. Co zrobić, jeśli chcę wziąć udział w wirtualnej rywalizacji a nie mam zegarka z GPSem?

Aby Twój wynik został sklasyfikowany, w formularzu do wprowadzania wyniku musisz załączyć zdjęcie/screen dokumentujące czas i dystans Twojego biegu. Nie musisz mieć zegarka biegowego, by to zrobić!
Zawsze możesz skorzystać z dowolnej darmowej aplikacji na smartfon,  mierzącej podstawowe parametry biegu, np. Endomondo, Adidas Running by Runtastic, Nike Run Club, RunKeeper, Strava, itp. Będziemy zaliczać screeny z takich właśnie aplikacji, na których widać czas i przebyty dystans.

3. Mam problem z wprowadzeniem wyniku biegu. Z czego to może wynikać?

Jeśli system nie przyjmuje wprowadzanego przez Ciebie wyniku, są trzy możliwe przyczyny takiej sytuacji:
– plik (zdjęcie lub screen), które załączasz jest zbyt duże (ma więcej niż 2MB),
– jest jakiegoś rodzaju błąd w imieniu, nazwisku lub mailu, jakie wpisałaś/eś. Pamiętaj, że muszą one być IDENTYCZNE, jak te, które wpisałaś/eś podczas rejestracji. Jeśli zarejestrowałaś/eś się pełnym imieniem, nie wpisuj zdrobnień, zwróć uwagę na duże litery, spacje, itp. Wszystko mu być tak samo.
– nie wpisałeś/aś setnych sekundy w formularzu do wprowadzenia czasu biegu. Muszą być uzupełnione wszystkie pola (nawet jeśli setne sekundy w przypadku Twojego biegu miały wartość „000”)

ZOBACZ KONIECZNIE: Jak poprawnie wprowadzić wynik? [PORADNIK]

4. Dlaczego nie widać mojego rezultatu w tabeli wyników?

Jeśli nie widzisz swojego rezultatu w tabeli wyników od razu po wprowadzeniu danych, najwyraźniej system skierował go do weryfikacji. Robimy to ręcznie, więc musisz dać nam trochę czasu. W ciągu 24h na pewno się pojawi. Chyba, że stwierdzimy, że jest on z jakiegoś powodu „podejrzany”, wówczas skontaktujemy się z Tobą mailowo, na adres podany przy rejestracji.

5. Jak najłatwiej odmierzyć dystans 1 mili?

Jedna mila to dystans dokładnie 1609,34 metrów. Nie da się ukryć, że nie jest to odcinek najłatwiejszy do odmierzenia 😉
Na potrzeby naszej wirtualnej rywalizacji, chcąc ułatwić nam wszystkim życie, przyjęliśmy, że dystansem właściwym, tj. akceptowanym w naszej zabawie, będą dystanse od 1600 m do  ok. 1615 m (aby wynik biegu został sklasyfikowany, przebyty dystans nie może być mniejszy niż 1600m).  Mamy kilka patentów, jak najłatwiej odmierzyć dystans 1 mili:

  • Przestaw jednostki w swoim zegarku biegowym z km na mile! Taka opcja jest w większości zegarków. Dzięki temu, niezależnie gdzie biegasz, zegarek odmierzy Ci równo 1 milę!
  • Biegaj na stadionie! Dystans 1 mili to 4 okrążenia bieżni lekkoatletycznej z małym 9,34-metrowym hakiem. Na bieżniach często jest zaznaczona linia 1 mili – z niej należy startować.
  • Odmierz i oznacz własną trasę! Zrób to najlepiej przed planowanym biegiem. Możesz to zrobić np. z pomocą licznika rowerowego, zegarka/aplikacji lub np. jeśli będziesz biec na poboczu drogi, za punkty odniesienia mogą posłużyć Ci słupki przydrożne, które są ustawiane co 100m. Jak już odmierzysz odpowiedni odcinek, oznacz go jakimś charakterystycznym znakiem, by móc na tą trasę łatwo wracać. W ten sposób, startując regularnie, łatwo będzie Ci sprawdzać swoje postępy, a przy okazji może ułatwisz bieganie 1 mili także innym biegaczom z Twojej okolicy? 🙂

6. Czy jeśli przebiegnę np. 5 km, to system automatycznie przeliczy mi ten dystans na mile i zostanie mi to zaliczone jako pokonanie trzech 1 mil?

Jeśli chcesz zaliczyć na poczet naszej zabawy jakiś dłuższy bieg, to oczywiście jest taka możliwość. System jednak nie będzie automatycznie dzielił przebiegniętego dystansu na mile. Musisz to zrobić samodzielnie. Pewnie najłatwiej będzie, jak przestawisz sobie chwilowo jednostki w zegarku/aplikacji z km na mile i będziesz łapać międzyczasy. Wówczas możesz wrzucić kilka screenów/zdjęć z wynikami z poszczególnych odcinków o długości 1 mili. W ciągu całej rywalizacji nie ma żadnych limitów dotyczących liczby rejestrowanych mil. Każdy może przebiec i zarejestrować dowolną liczbę mil. Czyli mówiąc krótko: jak biegniesz trening 5km, to przestaw w zegarku jednostki na mile, łap międzyczasy i wrzuć nam w system trzy screeny z wynikami na 1 mile (5km to trzy mile z małym hakiem).

7. Kiedy dowiem się, że wygrałem/am udział w Symbolicznej 1MILI w wybranym mieście?

Aby dostać się na listę startową na Symboliczną 1MILĘ musisz znaleźć się wśród 10 najszybszych mężczyzn lub 10 najszybszych kobiet lub 80 osób, które przebiegły najwięcej mil (wśród osób deklarujących chęć startu w danym mieście). Rankingi te można śledzić na bieżąco na stronie:

Wyniki

Oficjalne zaproszenie na Symboliczną 1MILĘ w danym mieście dostaniesz w dniu zakończenia i podsumowania całej wirtualnej rywalizacji, tj. w dniu 31 sierpnia 2020 r.

8. Czy jeśli nie mogę wziąć udziału w Symbolicznej 1MILI, możliwe jest przepisanie pakietu na inną osobę?

Nie jest to możliwe. Jeśli nie możesz wziąć udziału w zawodach, poinformuj nas o tym mailowo w wyznaczonym terminie (tj. do 1.09.2020 do godz. 23:59). A my zaprosimy na Twoje miejsce kolejną osobę z listy najszybszych lub najbardziej konsekwentnych w bieganiu mil. Startem w tych zawodach chcielibyśmy nagrodzić te osoby, które najbardziej zaangażowały się w naszą zabawę. Dziękujemy za zrozumienie!

9. Kiedy dowiem się, w jakich dokładnie godzinach odbędą się Symboliczne 1MILE?

Informację o dokładnych godzinach eventów podamy najpóźniej na 30 dni przed startem. Informacje organizacyjne zostaną przekazane wszystkim uczestnikom Wirtualnej 1MILI drogą mailową, newsletterem na adres email podany przy rejestracji. Informacje te będą też dostępne na naszej stronie internetowej. Imprezy będą trwać ok. 2 godzin i odbywać się najprawdopodobniej w godzinach przedpołudniowych.

10. Czy za udział w Wirtualnej 1MILI pobierana jest jakaś opłata?

Udział w Wirtualnej 1MILI, jak również w Symbolicznych 1MILACH oraz udział w programie charytatywnym jest dla uczestników całkowicie bezpłatny.

11. Czy Symboliczne 1MILE na jesieni b.r. na pewno się odbędą? Co się stanie, jeśli sytuacja epidemiczna w kraju ulegnie pogorszeniu i wrócą restrykcje związane z niewychodzeniem z domu, zakazem zgromadzeń, itd.?

Zrobimy co w naszej mocy, by Symboliczne 1MILE odbyły się zgodnie z planem, w sposób bezpieczny. Bierzemy jednak pod uwagę, że przepisy sanitarne obowiązujące we wrześniu b.r. mogą nam na to nie pozwolić. Dlatego zaznaczamy w Regulaminie naszej imprezy, że termin i/lub miejsce Symbolicznych 1MIL mogą ulec zmianie, jak również imprezy mogą zostać odwołane. W przypadku odwołania zawodów, Organizator jest zobowiązany poinformować o tym uczestników na min. 4 dni przed planowanym startem i nie będzie zwracał uczestnikom żadnych kosztów związanych ze startem ani rekompensował braku możliwości startu w żaden sposób.

12. Czy do rywalizacji zaliczane będą mile wybiegane na bieżni mechanicznej?

Tak 🙂