Trwają zapisy na Kinder+Sport Biegi Dzieci rozgrywane w ramach 1MILI. To wyjątkowa impreza biegowa, na której każdy – bez względu na wiek czy stopień zaawansowania – może poczuć się jak zawodowiec i odkryć magię biegania na stadionie!

W niedzielę 9 czerwca 2019 r. stadion warszawskiej AWF będzie nie tylko areną zmagań
III Amatorskich Mistrzostw Polski w biegu na milę, ale także biegów dla najmłodszych biegaczy,
dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Rywalizacja będzie odbywać się na dystansach 100m, 400m i 800m.
To trzecia edycja imprezy, ale pierwszy sezon, w którym Biegi Dzieci stały się częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport.

– Ogromnie się cieszymy ze wsparcia, jakie daje nam Kinder+Sport! Kinder+Sport Biegi Dzieci zyskał wymiar o jakim zawsze marzyliśmy. Dzięki bezpłatnym pakietom startowym, dajemy możliwość uczestnictwa naprawdę każdemu dziecku, organizujemy im dzień pełen fantastycznych, sportowych wrażeń i pokazujemy, jak wielką radość i satysfakcję niesie za sobą aktywność fizyczna –
– mówi Ada Smokowska, organizatorka 1MILI, w tym Kinder+Sport Biegów Dzieci. Bo na bieganiu się nie skończy! Z myślą o małych biegaczach i kibicach, tuż obok stadionu stanie miasteczko Kinder+Sport pełne sportowych atrakcji. Przychodząc na 1MILĘ, będzie więc można nie tylko pobiec, ale też się pobawić i aktywnie spędzić dzień z całą rodziną!

– To jedyna taka impreza w Polsce, na której każdy może się poczuć się zawodowy biegacz! Koszulka dla każdego zawodnika, imienne numery startowe, imienne zaproszenia na start w swojej serii, profesjonalny komentarz, wielki telebim z transmisją LIVE i powtórkami z biegów, fotofinisz!
A głośnego dopingu małych kibiców zawodowcy mogą wręcz pozazdrościć! – mówi
Marcin Lewandowski, aktualny Halowy Mistrz Europy w biegu na 1500m, ambasador 1MILI.
– Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej oddaje magię biegania stadionowego. To wspaniałe,
że możemy dać ją poczuć młodemu pokoleniu biegaczy i uczyć ich sportowej rywalizacji! – dodaje.

Zgodnie z profesjonalnym i odpowiedzialnym podejściem do sportu, organizatorzy pomyśleli także o przygotowaniu do Kinder+Sport Biegów Dzieci. Już 6 kwietnia ruszają ogólnorozwojowe Treningi Kinder+Sport otwarte dla wszystkich dzieci w wieku od 3 do 15 lat, które chcą pobiec w czerwcowej imprezie. Treningi są również bezpłatne i będą odbywać się w soboty o godz. 11:00 na warszawskiej Agrykoli. Poprowadzi je Mariola Ślusarczyk, doświadczona zawodniczka i trenerka lekkiej atletyki.

Zapisy na Kinder+Sport Biegi Dzieci odbywają się przez stronę www.1mila.pl. Trwają do 31 maja lub do wyczerpania limitów.

 

1MILA to wyjątkowa impreza biegowa, na której każdy może poczuć się jak zawodowiec! Rozgrywana jest na stadionie, na dystansie 1609,34 m, przy oprawie godnej największych mityngów lekkoatletycznych. W biegach startują zarówno amatorzy, jak i profesjonalni biegacze. W tym roku impreza ma już dwie odsłony – w Warszawie (9 czerwca) i w Poznaniu (29 września). Warszawska edycja odbywa się w randze Amatorskich Mistrzostw Polski w biegu na milę. Poza biegiem głównym, rozgrywane są także Kinder+Sport Biegi Dzieci (na 100m, 400m i 800m) oraz Sztafety 4x400m.
Ambasadorami imprezy są Halowy Mistrz Europy 2019, Marcin Lewandowski wybitna biegaczka średniodystansowa Joanna Jóźwik oraz najpopularniejsi blogerzy biegowi, Katarzyna Gorlo i Bartosz Olszewski.

1MILĘ wspierają sklepy Żabka, Decathlon Polska, Kinder+Sport, Garmin Polska oraz Oshee. Sponsorami medialnymi imprezy są TVP Sport i Runner’s World Polska.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, wspierany przez
Miasto st. Warszawa, gminę Bielany oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Więcej informacji na www.1mila.pl. Śledźcie nas też na Facebooku oraz Instagramie!

Kinder+Sport to program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, jaki firma Ferrero prowadzi obecnie w 30 krajach na całym świecie. U podstaw Kinder+Sport leży przekonanie, iż ułatwiając dzieciom i młodzieży dostęp do aktywności fizycznej, inspirujemy je do dołączenia do kultury ruchu, a tym samym wierzymy, że w przyszłości staną się aktywnymi dorosłymi. Hasło programu – Joy of Moving – odkrywa jego formułę, która oparta jest na szczerej i naturalnej radości płynącej z bycia aktywnym! Więcej informacji na www.kinderplussport.pl

Zapraszamy do kontaktu!