1.Kto może wziąć udział w Charytatywnej 1MILI?

Do wirtualnej rywalizacji zapraszamy wszystkich, którzy:
– mają 16 lat i więcej (liczy się rok urodzenia, 2006 r oraz starsi),
– są biegaczami-amatorami lub też posiadają licencję PZLA czy innego związku sportowego,
– nie mają przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania aktywności fizycznej.

WAŻNE! Jeśli brałeś/aś udział w naszej zeszłorocznej, dobroczynnej Wirtualnej 1MILI, nie musisz się ponownie rejestrować do Charytatywnej 1MILI. Wystarczy, że wprowadzisz swoje dane podane w zeszłym roku. Mamy Cię w systemie i możesz bawić się dalej! Nie pamiętasz czy się logowałeś/aś? – zobacz listę startową TUTAJ >>

2. Co zrobić, jeśli chcę wziąć udział w rywalizacji a nie mam zegarka z GPSem?

Aby Twój wynik został sklasyfikowany, w formularzu do wprowadzania wyniku musisz załączyć zdjęcie/screen dokumentujące czas i dystans Twojego biegu. Nie musisz mieć zegarka biegowego, by to zrobić!
Zawsze możesz skorzystać z dowolnej darmowej aplikacji na smartfon,  mierzącej podstawowe parametry biegu, np. Endomondo, Adidas Running by Runtastic, Nike Run Club, RunKeeper, Strava, itp. Będziemy zaliczać screeny z takich właśnie aplikacji, na których widać czas i przebyty dystans.

3. Mam problem z wprowadzeniem wyniku biegu. Z czego to może wynikać?

Jeśli system nie przyjmuje wprowadzanego przez Ciebie wyniku, są trzy możliwe przyczyny takiej sytuacji:
– plik (zdjęcie lub screen), które załączasz jest zbyt duże (ma więcej niż 2MB),
– jest jakiegoś rodzaju błąd w imieniu, nazwisku lub mailu, jakie wpisałaś/eś. Pamiętaj, że muszą one być IDENTYCZNE, jak te, które wpisałaś/eś podczas rejestracji. Jeśli zarejestrowałaś/eś się pełnym imieniem, nie wpisuj zdrobnień, zwróć uwagę na duże litery, spacje, itp. Wszystko mu być tak samo.
– nie wpisałeś/aś setnych sekundy w formularzu do wprowadzenia czasu biegu. Muszą być uzupełnione wszystkie pola (nawet jeśli setne sekundy w przypadku Twojego biegu miały wartość „000”)

ZOBACZ KONIECZNIE: Jak poprawnie wprowadzić wynik? [PORADNIK]

4. Dlaczego nie widać mojego rezultatu w tabeli wyników?

Jeśli nie widzisz swojego rezultatu w tabeli wyników od razu po wprowadzeniu danych, najwyraźniej system skierował go do weryfikacji. Robimy to ręcznie, więc musisz dać nam trochę czasu. W ciągu 24h na pewno się pojawi. Chyba, że stwierdzimy, że jest on z jakiegoś powodu „podejrzany”, wówczas skontaktujemy się z Tobą mailowo, na adres podany przy rejestracji.

5. Jak najłatwiej odmierzyć dystans 1 mili?

Jedna mila to dystans dokładnie 1609,34 metrów. Nie da się ukryć, że nie jest to odcinek najłatwiejszy do odmierzenia 😉
Na potrzeby naszej wirtualnej rywalizacji, chcąc ułatwić nam wszystkim życie, przyjęliśmy, że dystansem właściwym, tj. akceptowanym w naszej zabawie, będą dystanse od 1600 m do  ok. 1615 m (aby wynik biegu został sklasyfikowany, przebyty dystans nie może być mniejszy niż 1600m).  Mamy kilka patentów, jak najłatwiej odmierzyć dystans 1 mili:

  • Przestaw jednostki w swoim zegarku biegowym z km na mile! Taka opcja jest w większości zegarków. Dzięki temu, niezależnie gdzie biegasz, zegarek odmierzy Ci równo 1 milę!
  • Biegaj na stadionie! Dystans 1 mili to 4 okrążenia bieżni lekkoatletycznej z małym 9,34-metrowym hakiem. Na bieżniach często jest zaznaczona linia 1 mili – z niej należy startować.
  • Odmierz i oznacz własną trasę! Zrób to najlepiej przed planowanym biegiem. Możesz to zrobić np. z pomocą licznika rowerowego, zegarka/aplikacji lub np. jeśli będziesz biec na poboczu drogi, za punkty odniesienia mogą posłużyć Ci słupki przydrożne, które są ustawiane co 100m. Jak już odmierzysz odpowiedni odcinek, oznacz go jakimś charakterystycznym znakiem, by móc na tą trasę łatwo wracać. W ten sposób, startując regularnie, łatwo będzie Ci sprawdzać swoje postępy, a przy okazji może ułatwisz bieganie 1 mili także innym biegaczom z Twojej okolicy? 🙂

6. Czy jeśli przebiegnę np. 5 km, to system automatycznie przeliczy mi ten dystans na mile i zostanie mi to zaliczone jako pokonanie trzech 1 mil?

Jeśli chcesz zaliczyć na poczet naszej zabawy jakiś dłuższy bieg, to oczywiście jest taka możliwość. System jednak nie będzie automatycznie dzielił przebiegniętego dystansu na mile. Musisz to zrobić samodzielnie. Pewnie najłatwiej będzie, jak przestawisz sobie chwilowo jednostki w zegarku/aplikacji z km na mile i będziesz łapać międzyczasy. Wówczas możesz wrzucić kilka screenów/zdjęć z wynikami z poszczególnych odcinków o długości 1 mili. W ciągu całej rywalizacji nie ma żadnych limitów dotyczących liczby rejestrowanych mil. Każdy może przebiec i zarejestrować dowolną liczbę mil. Czyli mówiąc krótko: jak biegniesz trening 5km, to przestaw w zegarku jednostki na mile, łap międzyczasy i wrzuć nam w system trzy screeny z wynikami na 1 mile (5km to trzy mile z małym hakiem).

7. Czy za udział w Charytatywnej 1MILI pobierana jest jakaś opłata?

Udział w Charytatywnej 1MILI jest dla uczestników całkowicie bezpłatny.

8. Czy do rywalizacji zaliczane będą mile wybiegane na bieżni mechanicznej?

Tak 🙂