Witaj w akcji „MiLOVE aktywności z Żubrem” 2023!

To ogólnopolska, wirtualna zabawa dla pracowników i współpracowników Banku Pekao S.A. łącząca aktywność fizyczną z dobroczynnością. Akcja ma na celu zadbanie o nasze zdrowie, a przy okazji – wspólnymi siłami – pomoc potrzebującym młodym ludziom.

Uczestnicy akcji „MiLOVE aktywności z Żubrem” w trakcie trwania wyzwania, indywidualnie spacerują, biegają lub jeżdżą na rowerze czy rolkach i rejestrują swoje aktywności przy pomocy aplikacji mobilnej Activy. Przebyte dystanse przeliczane są na dobroczynne mile. „Dobroczynne”, bo każda mila to realne, finansowe wsparcie celu charytatywnego! Finalnie w tegorocznej pierwszej akcji mamy do zebrania 125 000 mil!

W tym roku zaplanowaliśmy dla Was dwie edycje akcji. Pierwsza odbyła się na wiosnę. Zebraliśmy wtedy aż 162 724 dobroczynne mile i przekazaliśmy 40 000 zł na Program „Wybiegaj w Przyszłość”. Teraz czas na drugą odsłonę! Akcja będzie trwała od 20 września do 17 października 2023!

Przed oficjalnym rozpoczęciem akcji, w dniach 18 – 19 września 2023 r., zrobimy Wam jeszcze „rozgrzewkę”, podczas której możecie testować aplikacje, a punkty i kilometry uzyskane za aktywności nie liczą się do rankingów Wyzwania.

POMAGAMY AKTYWNIE!

Przebyte przez uczestników mile będziemy przeliczać na złotówki by wesprzeć cel charytatywny!* Celem jest wsparcie Programu Stypendialnego i edukacyjnego  „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ Fundacji  Zdrowy Ruch. Program pomaga młodym, zdolnym sportowcom w rozwoju kariery sportowej. Dzięki udziale w naszej zabawie każdy z Was może dołożyć cegiełkę do ich sukcesu!

To już trzeci rok, kiedy pomagamy młodym sportowcom! Zobacz komu pomogliśmy w zeszłym roku i posłuchaj, jak Stypendyści spożytkowali stypendia, które im ufundowaliśmy Przejdź do filmu>>

*szczegółowe zasady wsparcia charytatywnego opisane są w Regulaminie, pkt. VIII.

RANKINGI I NAGRODY!

Każdy uczestnik zabawy może zarejestrować nieograniczoną liczbę aktywności w trakcie trwania akcji! Na bieżąco prowadzone są rankingi uczestników odnoszące się m.in. do liczby przebytych km, regularności aktywności i liczby zebranych punktów! Tempo nie ma znaczenia! Im więcej się ruszasz, tym większe będzie wsparcie dla potrzebujących dzieci i tym wyższe Twoje miejsce w rankingu!

Dodatkową motywacją będą upominki dla najbardziej zaangażowanych uczestników!

Aż 300 osób, które wykażą się największym zaangażowaniem w akcję „MiLOVE aktywności z Żubrem”, otrzyma bluzę funkcyjną 4F! Będzie to 150 kobiet i 150 mężczyzn, którzy zdobędą największą liczbę punktów w rankingu indywidualnym jesiennej akcji (w przypadku, kiedy dwie lub więcej osób będą miały ten sam wynik, nagrodzona zostanie ta osoba, która w ramach swoich aktywności przebędzie sumarycznie największy dystans).

Więcej o nagrodach i zasadach nagradzania przeczytasz w Regulaminie, pkt. X. 

ZBIERAJ PUNKTY!

Za każdą podjętą aktywność, dostajesz w naszej zabawie punkty! Im więcej masz punktów, tym wyżej jesteś w rankingu. Oto kryteria ich przyznawania:

 • 🏃 Za każdy 1 km trasy przebytej „na nogach” (spacery, biegi, nordic walking, wędrówki, bieżnia mechaniczna, skitoury, biegówki, wózek inwalidzki), która ma długość min. 1,5 km, otrzymasz 6 punktów. Dzienny limit punktów za dystans w kat. „na nogach” wynosi 100 pkt. (czyli można zrobić max. 16,6 km).
 • 🚴 Za każdy 1 km trasy przebytej „na kołach” (jazda na rowerze, rolkach, hulajnodze, deskorolce, rowerze stacjonarnym), która ma długość min. 1,5 km, otrzymasz 2 punkty. Dzienny limit punktów za dystans w kat. „na kołach” wynosi 100 pkt. (czyli można zrobić max. 50 km).
 • ✌️ Za każdą pierwszą i drugą aktywność danego dnia w każdej kategorii aktywności otrzymasz po 10 pkt.  (warunek: między aktywnościami musi być minimum 30 min. przerwy). Bonus naliczany jest w obrębie każdej z kategorii aktywności osobno, czyli maksymalnie można zdobyć dodatkowych 20 pkt. każdego dnia!
 • 🐝 Premiujemy także tych, którzy ruszają się regularnie. Punkty za systematyczność przyznajemy tym, którzy zapisują aktywności (min. 1 aktywność dziennie niezależnie od jej rodzaju) dzień po dniu, bez przerwy. Oto punktacja za tzw. passę:

3 dni aktywności z rzędu –>  50 pkt.

5 dni aktywności z rzędu –>  100 pkt.

8 dni aktywności z rzędu –>  200 pkt

13 dni aktywności z rzędu –>  400 pkt.

21 dni aktywności z rzędu –>  800 pkt.

28 dni aktywności z rzędu –>  1000 pkt.

 

⚠️ WAŻNE! Dzienne limity punktowe dotyczą tylko dystansu. NIE obejmują punktów bonusowych za aktywności czy passę.

BAWIMY SIĘ TEŻ DRUŻYNOWO!

Rywalizacja drużynowa to zawsze dodatkowa motywacja dla Ciebie i Twoich znajomych z pracy! W tej edycji będziemy mogli rywalizować drużynowo w dwojaki sposób: w ramach grup zgodnych strukturą organizacyjną Banku Pekao SA oraz w ramach samodzielnie tworzonych przez Was zespołów. 

Odgórnie podzieleni będziecie na 12 grup:

 • Grupa 1 – Makroregion Bankowości Detalicznej Zachód
 • Grupa 2 – Makroregion Bankowości Detalicznej Północ
 • Grupa 3 – Makroregion Bankowości Detalicznej Centrum
 • Grupa 4 – Makroregion Bankowości Detalicznej Południe
 • Grupa 5 – Makroregion Bankowości Detalicznej Wschód
 • Grupa 6 – Pion Bankowości Detalicznej – Centrala
 • Grupa 7 – Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej
 • Grupa 8 – Pion Bankowości Przedsiębiorstw
 • Grupa 9  – Pion Technologii i Operacji
 • Grupa 10 – Pion Zarządzania Ryzykami, Pion Finansowy
 • Grupa 11 – Pion Bankowości Prywatnej i Produktów Inwestycyjnych; Pion Zasobów Ludzkich; Pion Strategii, Komórki nadzorowane przez Prezesa Zarządu
 • Grupa 12 – Spółki z Grupy Pekao

Dołączając do wyzwania w aplikacji mobilnej, wybierz odpowiednią grupę!

Poza predefiniowanym przez Bank podziałem na grupy, możecie też łączyć się we własne zespoły! W jednym zespole może być max. 30 osób. Zbierzcie ekipę ze swojego biura i motywujcie się wzajemnie!

 

Każdy z Was może być tylko w jednym zespole i w jednej grupie.  Wyniki Grup i Zespołów wskazane będą w odrębnych rankingach, tworzonych na podstawie sumy wyników Uczestników należących do danej Grupy / Zespołu. W przypadku, gdy więcej niż jedna Grupa/Zespół uzyska taki sam wynik, Grupy/Zespoły o tym samym wyniku uzyskują miejsce ex aequo.

APLIKACJA MOBILNA ACTIVY!

Specjalnie na potrzeby naszej akcji, stworzyliśmy wyzwanie „MiLOVE aktywności z Żubrem” w aplikacji mobilnej ACTIVY! To właśnie z pomocą tej aplikacji będziemy realizować naszą akcję.

Wystarczy, że bezpłatnie zainstalujesz ją na swoim telefonie, założysz konto i dołączysz do wyzwania „MiLOVE aktywności z  Żubrem”!

Za pomocą aplikacji Activy możesz rejestrować swoje aktywności (aplikacja mierzy aktywności uczestników poprzez sygnał GPS w telefonie) i automatycznie będą się one zapisywać do zabawy. Możesz też korzystać z urządzeń, z którymi zazwyczaj biegasz, bo Aplikację Activy możesz zsynchronizować ze Stravą, Garminem oraz Polarem!

Od tego roku można też publikować treści na tzw. tablicy – pisać, komentować i doceniać dokonania innych uczestników akcji. Motywujmy się nawzajem! W drużynie (Żubra) siła!

Oto najważniejsze funkcje aplikacji Activy:

Aplikację Activy pobierzesz bezpłatnie ze sklepu Google Play na system Android lub App Store na system iOS:

Kliknij, aby pobrać aplikację na Androida >>
Kliknij, aby pobrać aplikację na iPhone’a >>

 

⚠  WAŻNE! Aby aplikacja działała prawidłowo, upewnij się, że:

 • masz wyłączony tryb oszczędzania baterii/optymalizacji energii
 • aplikacja posiada zgodę na śledzenie/lokalizację GPS
 • aplikacja posiada zgodę na pracę w tle:
 • masz włączony dostęp do internetu/przesyłu danych

Nie jesteś pewna/pewien jak to zrobić? Zobacz szczegółowe instrukcje, jak poprawnie włączyć ustawienia w swoim telefonie! >>

Więcej o aplikacji Activy możesz przeczytać TUTAJ >>

Udział w „MiLOVE aktywności z Żubrem” jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu akcji, z którym możesz zapoznać się TUTAJ >>

MASZ PYTANIA?  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! POMOŻEMY! 🙂

WS. FUNKCJONOWANIA APLIKACJI: contact@activy.pl
WS. ZASAD AKCJI: biuro@fundacjazdrowyruch.pl