Bezpłatne Kinder+Sport Biegi Dzieci po raz pierwszy w Poznaniu!


Trwają zapisy na Kinder+Sport Biegi Dzieci rozgrywane w ramach 1MILI. To jedyna taka impreza biegowa, na której każdy – bez względu na wiek czy stopień zaawansowania – może poczuć się jak zawodowy lekkoatleta i odkryć magię biegania po bieżni! 

W ostatnią niedzielę września (29.09.2019) na stadionie POSiR Golęcin odbędzie się wyjątkowa impreza biegowa dla amatorów – 1MILA, czyli I Amatorskie Mistrzostwa Poznania w Biegu na Milę.
W jej ramach rozegrane zostaną także bezpłatne Kinder+Sport Biegi Dzieci. Młodzi biegacze w wieku od 3 do 15 lat będą rywalizowali na dystansach 100m, 400m i 800m. To pierwsza edycja 1MILI w Poznaniu, a także pierwszy sezon, w którym Biegi Dzieci stały się częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport.

– Ogromnie się cieszymy ze wsparcia, jakie daje nam Kinder+Sport! Kinder+Sport Biegi Dzieci zyskał wymiar o jakim zawsze marzyliśmy. Dzięki bezpłatnym pakietom startowym, dajemy możliwość uczestnictwa naprawdę każdemu dziecku, organizujemy im dzień pełen fantastycznych, sportowych wrażeń i pokazujemy, jak wielką radość niesie za sobą aktywność fizyczna – mówi Ada Smokowska, organizatorka 1MILI, w tym Kinder+Sport Biegów Dzieci. Każdy z uczestników dostanie dedykowaną koszulkę biegową, worek treningowy, bandanę oraz wodę, a na mecie także medal i pamiątkowy dyplom. Ale na bieganiu się nie skończy! Z myślą o małych biegaczach i kibicach, tuż obok stadionu stanie miasteczko Kinder+Sport pełne sportowych atrakcji. Przychodząc na 1MILĘ, będzie więc można nie tylko pobiec, ale też się pobawić i aktywnie spędzić dzień z całą rodziną!

– To jedyna taka impreza w Polsce, na której każdy może się poczuć się zawodowy biegacz! Koszulka techniczna dla każdego zawodnika, imienne numery startowe, imienne zaproszenia na start w swojej serii, profesjonalny komentarz, ekrany z transmisją LIVE i powtórkami z biegów, fotofinisz!
A głośnego dopingu kibiców zawodowcy mogą wręcz pozazdrościć! – mówi  Marcin Lewandowski, aktualny Halowy Mistrz Europy w biegu na 1500m, rekordzista Polski w biegu na milę i ambasador 1MILI. – Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej oddaje magię biegania stadionowego.
To wspaniałe, że możemy dać ją poczuć młodemu pokoleniu biegaczy i uczyć ich sportowej rywalizacji! – dodaje.

Zgodnie z profesjonalnym i odpowiedzialnym podejściem do sportu, organizatorzy pomyśleli także o przygotowaniu do Kinder+Sport Biegów Dzieci. Już 5 września ruszają ogólnorozwojowe Treningi Kinder+Sport. Treningi będą również bezpłatne i będą odbywać się na stadionie POSiR Golęcin w każdy wrześniowy czwartek (5.09, 12.09, 19.09 i 26.09) w godz. 18:00 – 19:30. Treningi prowadzą wykwalifikowani trenerzy lekkiej atletyki, Szymon Bytniewski i Marcin Ciechanowicz.

Zapisy na Kinder+Sport Biegi Dzieci odbywają się przez stronę http://1mila.pl/poznan/
Trwają do 20 września lub do wyczerpania limitów. 

1MILA to wyjątkowa impreza biegowa, na której każdy może poczuć się jak zawodowiec! Rozgrywana jest na stadionie, na dystansie 1609,34 m, przy oprawie godnej największych mityngów lekkoatletycznych. W biegach startują wyłącznie amatorzy. W tym roku impreza ma już dwie odsłony – w Warszawie (9 czerwca) i w Poznaniu (29 września). Poznańska edycja odbywa się w randze Amatorskich Mistrzostw Poznania w biegu na milę. Poza biegiem głównym, rozgrywane są także Kinder+Sport Biegi Dzieci (na 100m, 400m i 800m) oraz Sztafety 4x400m.
Ambasadorami imprezy są rekordzista Polski w biegu na milę, Marcin Lewandowski wybitna biegaczka średniodystansowa Joanna Jóźwik oraz najpopularniejsi blogerzy biegowi, Katarzyna Gorlo i Bartosz Olszewski.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami imprezy są Miasto Poznań  i Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. 1MILĘ wspierają sklepy Żabka, Decathlon Polska, Kinder+Sport, Garmin Polska oraz Oshee. Sponsorami medialnymi biegów są TVP Sport, radiowa Czwórka, Runner’s World Polska i TreningBiegacza.pl.

Więcej informacji na www.1mila.pl. Śledźcie nas też na Facebooku oraz Instagramie!

Kinder+Sport to program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, jaki firma Ferrero prowadzi obecnie w 30 krajach na całym świecie. U podstaw Kinder+Sport leży przekonanie, iż ułatwiając dzieciom i młodzieży dostęp do aktywności fizycznej, inspirujemy je do dołączenia do kultury ruchu, a tym samym wierzymy, że w przyszłości staną się aktywnymi dorosłymi. Hasło programu – Joy of Moving – odkrywa jego formułę, która oparta jest na szczerej i naturalnej radości płynącej z bycia aktywnym! Więcej informacji na www.kinderplussport.pl

Zapraszamy do kontaktu!