FAQ. Sztafety 4x400m

 1. O co chodzi z pakietem  w wariancie charytatywnym?

Pakiet w wariancie charytatywnym zawiera cegiełkę o  dowolnej wartości, która w całości jest przeznaczana na wsparcie Programu Stypendialnego „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ”. Wybierając pakiet w wariancie charytatywnym, w dniu zawodów trzymasz wyjątkowy, złoty numer startowy. Dołącz do „złotej drużyny” biegaczy, wspierających przyszłych złotych medalistów!

Dowiedz się więcej >>>> https://1mila.pl/pakiet-charytatywny-o-co-chodzi-i-dlaczego-warto/

 1. W jaki sposób należy zgłosić sztafetę? 

Zgłoszenia sztafety może dokonać tylko Kapitan danej drużyny poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie internetowej www.1mila.pl/ 

Zgłoszenie jest dostępne dla osób urodzonych w 2007 roku oraz starszych (także w sztafetach rodzinnych)

 1. Czy każdy uczestnik sztafety musi samodzielnie się zarejestrować? 

Nie, sztafetę rejestruje tylko Kapitan danej drużyny na formularzu dostępnym na stronie internetowej www.1mila.pl.

 1. Jaki jest limit zgłaszanych Sztafet?

Limit Sztafet wynosi 100 drużyn, które będą rywalizować w 12 seriach, po 8 drużyn w każdej serii.

 1. Czy podczas rejestrowania drużyny, Kapitan musi podać dane wszystkich członków swojej drużyny?

Kapitan musi zarejestrować swoją drużynę poprzez Formularz Rejestracyjny dostępny na stronie internetowej www.1mila.pl. Przy rejestracji nie jest wymagane podanie danych osobowych poszczególnych zawodników tylko nazwa drużyny oraz wniesienie opłaty rejestracyjnej wysokości 116 zł dla pakietu normalnego. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru pakietu w wariancie charytatywnym (patrz pkt 1.) Dane pozostałych członków drużyny sztafetowej podaje się dopiero na Karcie Startowej przy odbiorze pakietów startowych. W związku z tym, właściwie dopiero w dniu zawodów musicie zdecydować o finalnym składzie drużyny.

 1. Do kiedy można zgłaszać drużyny?

Zapisy online zostaną zamknięte w dniu  10.09.2023  lub w momencie wyczerpania limitu sztafet.

7. Czy zawodnik może pobiec w więcej niż w jednej sztafecie?

Istnieje możliwość startu jednej osoby w więcej niż jednej sztafecie pod warunkiem, że wspomniane sztafety nie występują w jednej serii.

 1. Czy zawodnik może pobiec na kilku zmianach w danej sztafecie?

Zawodnik może wystartować tylko na jednej zmianie w danej sztafecie.

 1. Jaki jest koszt udziału w sztafecie?

Opłata rejestracyjna wynosi 116 zł dla pakietu normalnego za każdą drużynę i dokonuje jej kapitan w trakcie rejestracji drużyny. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru pakietu w wariancie charytatywnym (pkt 1.)

 1. Czy można dostać fakturę za sztafetę?

Tak, w celu otrzymania faktury każdy zainteresowany powinien skontaktować się z organizatorem pod adresem: info@1mila.pl.

 1. Co jest wymagane do odbioru pakietu startowego dla danej drużyny?

W celu odbioru pakietu startowego Kapitan danej drużyny musi przedstawić swój dokument tożsamości. Dodatkowo trzeba mieć ze sobą:

 1. Gdzie i kiedy mogę odebrać pakiet startowy?

Pakiet startowy będzie można odebrać w dniu imprezy od godziny 7:30  na terenie POSiR Golęcin (impreza w Poznaniu)

 1. Czy Kapitan może zgłosić do udziału w Sztafecie tylko jedną drużynę?

Nie, jeden Kapitan może zgłosić dowolną liczbę sztafet – pod warunkiem dostępności miejsc i nienaruszania wcześniej wymienionych zasad.

 1. Co znajduje się w pakiecie startowym?

W pakiecie startowym znajduje się 4 numery startowe z nazwą drużyny oraz 4 wody, 4 napoje izotoniczne i 4 batony energetyczne.

 1. Jestem osobą niepełnoletnią, czy mogę pobiec w sztafecie?

Tak, jednak taka osoba musi przynieść do Biura Zawodów podpisaną przez rodzica / opiekuna prawnego zgodę na udział w Sztafecie.
Wzór takiej zgody możesz pobrać tutaj >>

 1. Jakie będą prowadzone klasyfikacje w Sztafetach?

Klasyfikacja będzie prowadzona w trzech kategoriach: damskiej, męskiej i mieszanej (w składzie drużyny mieszanej musi się znaleźć co najmniej jedna kobieta).

Dodatkowo prowadzona będzie klasyfikacja branżowa w następujących kategoriach: akademicka (studentów), bankowców, dziennikarzy, handlowców i producentów FMCG oraz restauratorów, branży IT, pracowników oświaty, prawników, służb medycznych, służb mundurowych, ubezpieczeniowców, urzędników sektora publicznego, branża NGO, Branża Budowlana, Kluby sportowe, Architekci.

W klasyfikacji branżowej nie będą przyznawane nagrody. Wyniki będą dostępne na stronie internetowej zawodów.

W tym roku inaugurujemy sztafety RODZINNE w których skład wchodzą 2 osoby z roczników 2016-2008 oraz 2 osoby z roczników 2007 lub starszych. W ramach sztafet rodzinnych nie będzie prowadzona klasyfikacja.

 1. Kiedy odbędzie się ceremonia wręczenia nagród?

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się po zakończeniu ostatniej serii Sztafet.

 1. Skąd mam wiedzieć w jakiej serii biegnę?

Tydzień przed zawodami na naszej stronie internetowej zostanie zamieszczony podział na serie. Dokładny minutowy program imprezy, wraz z godziną Twojej serii wyślemy również mailem, w newsletterze organizacyjnym.

 1. Czy jest jest limit czasowy na pokonanie trasy biegu?

Tak, limit biegu to 9 minut i po jego przekroczeniu sędziowie mogą przerwać bieg.

 1. Nie jestem osobą pełnoletnią. Czy mogę pobiec w zawodach?

Tak, wówczas zapraszamy Cię do udziału w Sztafetach Rodzinnych. Sztafeta Rodzinna składa się z dwóch osób dorosłych (osoby ur. w 2007 r. i starsze) oraz dwojga dzieci (osoby urodzone w latach 2016-2008). Prawo do udziału w Sztafetach mają osoby urodzone w 2007 r. i starsze w sztafetach klasyfikacji męskiej, damskiej i mieszanej. Osoby niepełnoletnie muszą przynieść do Biura Zawodów zgodę od rodzica/opiekuna prawnego na udział w Biegu. Wszystkie dokumenty do pobrania znajdują się na stronie: tutaj.

 

 

 

 

 

Zapisz się na newsletter

Wyślij mi swój newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).