Stadion lekkoatletyczny to idealne miejsce do realizacji jednostek treningowych dla biegaczy. To odmierzony, bezpieczny teren, często oświetlony z dostępem do niezbędnej infrastruktury.

Biegowy savoir vivre! Poznaj poprawne zachowania na bieżni.
Bieżnia to lekkoatletyczna ulica, na której obowiązują pewne zasady, które gwarantują zachowanie bezpieczeństwa i możliwość komfortowego wykonania treningu. – Ze wsparciem środków finansowych Ministerstwa Sportu i Turystyki realizujemy kampanię społeczną – Stadiony Przyjazne Biegaczom. W tym roku w ramach projektu powstał film, między innymi pokazujący poprawne zachowania na bieżni. Olimpijka z Rio de Janeiro – Joanna Jóźwik oraz trenerka biegania – Julita Kotecka wraz z grupą wolontariuszy zobrazowały i opisały szereg poprawnych zachowań na bieżni. To znakomity materiał, który posłuży zarówno osobom rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem, ale także dla zaawansowanych lekkoatletów. Film dostępny jest na kanałach Fundacji Zdrowy Ruch oraz stronie www.stadionyprzyjaznebiegaczom.pl – mówi Adriana Smokowska – członek Zarządu Fundacji, zaangażowana w realizację projektu.

Film dostępny na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=X8JekBijzNM

Stadiony Przyjazne Biegaczom – wybieramy najlepszy stadion w Polsce!

– Swoimi działaniami popularyzujemy bieganie na stadionie lekkoatletycznym, edukujemy, ale także podnosimy jakość obiektów. W tym roku dodaliśmy możliwość oceny i komentowania stadionów, chcąc wybrać stadion najbardziej przyjazny dla biegaczy. Społeczność angażuje się, dzieli się swoimi opiniami na temat stadionu, podpowiadając tym innym użytkownikom na co zwrócić uwagę, udając się na dany obiekt. – mówi Paulina Kalinowska – pomysłodawczyni projektu Stadiony Przyjazne Biegaczom. – To element, który jednoczy biegaczy, ale także mobilizuje administratorów obiektów do poprawy jakości i komfortu korzystania ze stadionu – dodaje.

1 MILA – spróbuj wyzwania na bieżni

1 Mila – mityng lekki i atletyczny to jedna z nielicznych imprez w Polsce, która daje możliwość spróbowania sił w lekkoatletycznej konkurencji na stadionie. Dystans 1609,34 m jest wymagający, ale jest do pokonania dla każdego w dość szybkim okresie czasu. Wystarczy kilka tygodni treningów, żeby przebyć ten dystans biegiem. Jeśli chce się walczyć o poprawę czasu, należy oczywiście poświęcić tego czasu więcej. Ale żeby zakochać się w bieganiu – trzeba spróbować bieżni! A najlepiej na 1 MILI.