Zbliża się 1 Mila. W tym roku bieg zaprezentuje się w nowej odsłonie!

W zeszłym roku na biegowej mapie Polski pojawiła się 1 Mila – impreza, jakiej dotychczas u nas nie było. Druga edycja szykuje się jeszcze ciekawiej. Oto, co przygotowali organizatorzy II Amatorskich Mistrzostw Polski w biegu na milę.

Nowy termin

10 czerwca szykuje się najszybszym dniem w roku! To właśnie wtedy zostanie zorganizowana druga edycja Amatorskich Mistrzostw Polski w biegu na milę.

Nie od dziś wiadomo, że sezon letni przeznacza się na szybkie bieganie. Dlatego nie mamy wątpliwości, że data 10 czerwca jest idealna, na zorganizowanie mocnego biegu na bieżni. A taka jest właśnie 1 Mila – mocna, szybka, energetyczna, ale również dostępna dla każdego. Bo wszyscy, bez względu na formę, są w stanie pokonać dystans 1 609,34 m.

(c) Wszelkie prawa zastrzeżone,
www.sportografia.pl www.aktywer.pl

Koszulki dla wszystkich uczestników

W tym roku każdy uczestnik biegu 1 Mila w pakiecie startowym znajdzie singlet (koszulkę startową) z najnowszej kolekcji wiosennej marki Kalenji by Decathlon. Koszulka jest na ramiączka, stworzona z wysokiej jakości materiałów. Czyli taka, w jakich biegowa elita startuje na imprezach stadionowych.

Kolejną nowością będą biegi dziecięce, w których mogą wystartować dzieci od 3 roku życia. Dla nich też organizatorzy przygotowali T-shirty Kalenji by Decathlon, które posiadają wbudowaną siateczkę do umieszczenia numeru startowego. Zatem koniec z agrafkami! Rodzice mogą czuć się bezpiecznie.

(c) Wszelkie prawa zastrzeżone, www.sportografia.pl www.aktywer.pl

Klasyfikacja drużynowa

W tym roku oprócz klasyfikacji indywidualnej, wprowadzamy również klasyfikację drużynową. Dlatego już dziś zachęcamy wszystkie amatorskie kluby biegowe do zapisów. Emocje gwarantowane!

Biegi dzieci

Biegniesz w 1 Mili? Zabierz ze sobą całą rodzinę. W tym roku oprócz biegu głównego, odbędą się także zawody dla dzieci i młodzieży. Niech one też poczują smak prawdziwego sportu i dobrej zabawy!

A to nie wszystko…

Tak jak i w zeszłym roku, uczestnicy biegu będą mieli szansę poczuć się jak prawdziwi zawodowcy. Na stadionie lekkoatletycznym warszawskiej AWF, w obecności sędziów PZLA, zmierzą się z dystansem 1 609,34 metrów i być może powalczą o tytuł Mistrza i Mistrzyni Polski. Także i tym razem organizatorzy zapewnią fotofinisz, spersonalizowane numery startowe oraz oprawę, jaką znamy ze światowych mityngów sportowych.

(c) Wszelkie prawa zastrzeżone,
www.sportografia.pl www.aktywer.pl

Również w 2018 na płycie stadionu będzie można spotkać gwiazdy sportu i telewizji, dziennikarzy oraz popularnych blogerów biegowych. Emocje nie skończą się jednak za metą. Dzień po biegu będzie można kupić wyjątkowy numer Przeglądu Sportowego ze specjalną wkładką zawierającą relację z zawodów oraz z Waszymi wynikami. Krótko po biegu udostępnimy w internecie wideo z poszczególnych serii. Znajdzie się tam każdy z Was.

Więcej informacji na stronie www.1mila.pl.