Już 3 czerwca stadion Akademii Wychowania Fizycznego stanie się mostem łączącym biegaczy amatorów i zawodowców. Tysiące sympatyków lekkiej atletyki spotka się na mityngu 1  MILI. 1MILA to impreza dedykowana amatorom, ale organizatorzy zapraszają do startu także profesjonalnych biegaczy. M.in. Stypendystów Programu „Wybiegaj w Przyszłość”, czyli najszybszych zawodników U16-u18 w Polsce!

Podczas mityngu 1MILI rozgrywane są następujące konkurencje:

  • Lekka Piątka – stadionowo-uliczny bieg na 5 km,
  • Biegi Dzieci – biegi na dystansach 100m, 400m i 800 m dla dzieci z roczników 2020 – 2008,
  • 1 MILA –bieg na dystansie 1609,34 m rozgrywany w randze Amatorskich Mistrzostw Polski,
  •  Sztafety 4 x 400 m i Sztafety Rodzinne 4 x 400m – biegi w czteroosobowych drużynach.

 

Sprinterzy w akcji na 1MILI

Dodatkową atrakcją mityngu będzie udział dwunastki stypendystów Programu „Wybiegaj w Przyszłość „w biegu na 100 metrów oraz na dystansie jednej mili.  Na linii startu w biegu kobiet zmierzą się m.in. rekordzistka Polski w biegu na 200 metrów U16 – Zofia Tomczyk, czwarta zawodniczka mistrzostw Europy na 200 metrów, srebrna medalistka Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy – Maria Jarosińska, czy też mistrzyni Polski w biegu na 600 metrów z hali – Lena Pajęcka.

Rywalizacja na dystansie 100 metrów mężczyzn także będzie wielkim widowiskiem. W biegu wezmą udział uczestnicy mistrzostw Europy Michał Gorzkowicz oraz Tomasz Bajraszewski. Ich ubiegłoroczny występ podczas 1 MILI zaowocował uzyskaniem minimów na imprezę międzynarodową w Jerozolimie.

Mocna 1 mila

Stypendyści Programu „Wybiegaj w Przyszłość”, podopieczni Fundacji Zdrowy Ruch, specjalizujący się w średnich dystansach pobiegną na dystansie  1609,34 m (1 mila). To dystans bardzo popularny w krajach anglosaskich i rozwijający się w Polsce. Młodzi biegacze staną na starcie w serii VIP u boku gwiazd sportu i show biznesu. W serii pobiegną m.in. Aleksandra Wiśniewska, rekordzistka Polski na 1000 metrów U20, Zuzanna Wiernicka  – posiadaczka najlepszego wyniku na świecie w hali na 2000 metrów czy też Bartosz Kitliński, uczestnik ubiegłorocznych Mistrzostw Świata U20 w Kolumbii. To będzie świetna okazja zobaczyć w akcji wschodzące gwiazdy sportu.

Zobacz komu pomagasz!

Udział stypendystów Programu „Wybiegaj w Przyszłość” ma duże znaczenie dla uczestników imprezy 1 MILA, bowiem to dzięki ich wsparciu Fundacja Zdrowy Ruch funduje część stypendiów. Darczyńcy wpłacają cegiełki charytatywne podczas rejestracji na imprezę. Na miejscu mogą spotkać się z młodymi biegaczami, porozmawiać czy też zobaczyć ich trofea, dowiedzieć się dokładnie jak stypendia zmieniły ich życia, jak je pożytkują. To niesamowicie wzruszające chwile!

Na listach startowych mityngu 1MILI jest już ponad 1500 biegaczy i lista cały czas zapełnia się tworząc tym samym jeden z największych mityngów lekkoatletycznych w Polsce. Do imprezy pozostały dwa tygodnie.  Już 3 czerwca prawdziwe sportowe święto!

Zapisy: https://zapisy.sts-timing.pl/905/