Nasza Wirtualna 1MILA rozkręciła się na dobre! 🙂 Wciąż dołączają do nas nowe osoby, a wraz z nimi pojawiają się pytania o sposób rejestrowania wyników biegów do naszej zabawy. Tłumaczymy krok po kroku, jak poprawnie wprowadzić wynik, by został zaliczony do rywalizacji.

Na początku, dla formalności, krok nr 1: ZAREJESTRUJ SIĘ!  📲💻

Aby wziąć udział w Wirtualnej 1MILI, należy się zarejestrować poprzez specjalny formularz na stronie TUTAJ>> Rejestracja i cała rywalizacja jest całkowicie bezpłatna! 🙂

⚠ WAŻNE! Zapamiętaj, jak dokładnie wpisałeś/aś swoje imię podczas rejestracji (Maria czy Marysia? Jan czy Janek?) i jakim mailem się zalogowałaś/eś. Za każdym razem, kiedy będziesz chciał/a zarejestrować do rywalizacji kolejną przebiegniętą milę, trzeba będzie wpisać swoje dane (imię, nazwisko, adres email) DOKŁADNIE tak samo, jak podane zostały przy rejestracji.

💡 PODPOWIEDŹ: nie kombinuj za bardzo 😉 Najlepiej zarejestruj się swoim standardowym mailem, którym zawsze rejestrujesz się na biegi i podaj swoje pełne imię i nazwisko, bez przypadkowych spacji z przodu lub za wyrazem, bez ksywek czy innych „utrudnień” w ponownym wpisywaniu danych 😉  Może na swoim komputerze korzystasz z funkcji autouzupełniania? Skorzystaj! To ułatwi życie 🙂

 

Krok nr 2: BIEGAJ MILE! 🏃‍♀🏃‍♂️

Oczywiście najbardziej na świecie chcemy Was rozkochać w bieganiu dystansu 1 mili 🙂 Swoją drogą, bieganie 1 mili (w naszej zabawie dla ułatwienia przyjmujemy za właściwy dystans min. 1600 m) to doskonały sposób na budowanie wytrzymałości szybkościowej do biegów ulicznych. Ale pytacie, czy do zabawy można zaliczyć dłuższe dystanse. A my odpowiadamy: TAK! 😀 Pod pewnymi warunkami.

⚠ WAŻNE! System automatycznie NIE dzieli przebiegniętego dystansu na mile. Musicie to zrobić samodzielnie i załączać nam w formularzu tyle wyników i tyle screenów/zdjęć (aplikacji lub zegarków), ile mil za jednym razem przebiegliście.  Jak zarejestrujecie wynik z biegu na 10km, to system nie przeliczy tego sam na sześć przebiegniętych mil. System zawsze uznaje: jeden wpisany wynik = 1 mila.

💡 PODPOWIEDŹ: Jeśli chcesz mierzyć wyniki na mile (1,6km) podczas dłuższego biegu, najłatwiej będzie chwilowo przestawić  jednostki w zegarku lub aplikacji z kilometrów na mile i łapać międzyczasy. Można też ustawić sobie funkcje autolap na 1,6km.

🤓 PRZYKŁAD: Mam zaplanowany na dzisiaj bieg na 5km, ale bardzo chcę go zaliczyć do naszej zabawy. Ok! Ustawiasz właściwe parametry zegarka/apki (przestawiasz jednostki na mile lub ustawiać autolap na mile/1,6km) ➡️ biegniesz i łapiesz międzyczasy po każdej mili ➡️ rejestrujesz w systemie 3 wyniki (5km = 3 mile z małym hakiem). Do każdego wyniku musi być załączony screen uwieczniający wynik na danym odcinku 1 mili (nie średnie tempo z całego 5-kilometrowego biegu podane w milach) ➡️ gotowe! Brawo! Masz trzy mile na swoim koncie! 💪

 

Krok nr 3: REJESTRUJ WYNIKI NA MILE! ⏱📷📱

Żeby zarejestrować do rywalizacji wynik z biegu, musisz wypełnić formularz na naszej stronie TUTAJ >>

⚠ WAŻNE! Za każdym razem, kiedy chcesz wprowadzić wynik, musisz :

  • wpisać imię, nazwisko, adres e-mail (identyczne jak przy rejestracji )
  • załączyć  zdjęcie lub screen (zegarka lub dowolnej aplikacji biegowej) dokumentujące wynik. Na obrazie musi być widoczny dystans (1 mila lub min. 1,6 km) oraz dokładny czas uzyskany na tym dystansie. Czas widoczny na zdjęciu mu być zgodny z czasem, który wpisujesz w formularz.
  • wpisać czas swojego biegu w formacie [minuty : senkundy : setne sekundy ]. Trzeba wypełnić wszystkie pola w podanym formularzu (nawet jeśli wartość setnych sekundy w przypadku danego biegu wynosiła „000” – trzeba te zera wpisać). Jak już powyżej wspomnieliśmy, czas wpisany w formularz musi być widoczny na zdjęciu.

🤓 Oto PRZYKŁADY PRAWIDŁOWYCH zdjęć/screenów:

⚠ UWAGA!  Jeśli (tak jak osoba, która przesłała nam obrazek nr 1 powyżej), przebiegłeś/aś 5 mil i masz zmierzone międzyczasy, możesz zarejestrować na naszej stronie 5 wyników na 1 milę i możesz załączyć nam 5 razy tego samego screena, ALE na tym screenie musi być widoczny Twój dokładny czas na 1 milę (lub suma czasów kolejnych mil, z której łatwo można policzyć czas danego odcinka o długości 1 mili – jak na obrazku nr 2 powyżej). Nie może to być wrzucone 5 razy zdjęcie zegarka z wartością średniego tempa na milę (jak na obrazku nr 2 PONIŻEJ), bo z takiego screena nie jesteśmy w stanie wywnioskować, w ile dokładnie minut, sekund i setnych sekundy przebiegłeś/aś ten właśnie odcinek 1 mili.

Oto PRZYKŁADY BŁĘDNYCH  zdjęć/screenów:

 

Uff 🙂 Mamy nadzieję, że po tym wstępie, wrzucanie wyników nie będzie przysparzać Wam już żadnych kłopotów!
Bawcie się dobrze!

A jeśli macie pytania czy wątpliwości, piszcie do nas na Facebooku (TUTAJ>>) lub mailem (TUTAJ>>)