Marzy Ci się regularne uprawianie sportu, ale nie wiesz jak zacząć? Nie martw się! Jeśli masz zapał i chęć to wystarczy zastosować się do naszych wskazówek:

1. Znajdź grupę biegową lub trenera! Nie zaczynaj na własną rękę. Osoby doświadczone wprowadzą Cię w lekkoatletyczny świat, ale także zmotywują do regularnej aktywności. Cykliczne treningi, lub plan od trenera ułożą, uporządkują Twoje jednostki, a także dadzą Ci kopa, by wytrwać. Skorzystaj z gotowych planów treningowych, np. dostępnych na naszej stronie.

2. Dobierz odpowiednie buty. To najważniejszy element „garderoby” biegacza. Na początku nie musisz inwestować w nie fortuny, ale od początku warto zadbać o komfort stóp, mięśni i stawów. Zwłaszcza jeśli zmagasz się z nadwagą, można czuć dużą różnicę.

3. Nie nastawiaj się, że będzie lekko. Pierwsze treningi mogą nie być „przyjemne”. Stosuj marszobiegi, z treningu na trening wydłużaj bieg, a skracaj marsz.

(c) Wszelkie prawa zastrzezone,
www.sportografia.pl; www.1mila.pl

 

4. Po jednostkach możesz odczuwać poprawę na stroju. Biegacze mówią na to endorfiny 🙂 Zobaczysz jak wysiłek fizyczny poprawia samopoczucie! Doceniaj to!

5. Zachowaj regularność! To najważniejsze, by trening stał się nawykiem. Zaplanuj i realizuj! Jeśli masz gorszy dzień – zrób lżejszy trening, albo idź na spacer.

6. Zapisz się na bieg, by utrzymać motywację! Zacznij od krótszego dystansu, do 5 kilometrów. Potraktuj to jako ciekawe wyzwanie.
Możesz zdobyć swój pierwszy biegowy medal! Brzmi super!

Bieganie to wspaniała aktywność, poprawiająca kondycję, wzmacniająca mięśnie, dająca możliwość poznania ludzi z pasją!