1609,34 m to w lekkiej atletyce potocznie zwany dystans średni. Na 400 metrowej bieżni, wystarczy pokonać cztery okrążenia, by uporać się z tą konkurencją.

Dlaczego jedną milę może pobiec każdy?

  1. Wystarczy kilka tygodni treningów, żeby pokonać ten dystans.
    Podczas imprezy 1 MILA limit czasu na pokonanie tej konkurencji jest wystarczający, by uporał się z nim amator, początkujący biegacz, dopiero rozpoczynający swoją przygodę z bieganiem. Zależy nam, by do biegania zachęcić każdego, bez względu na aktualny poziom, predyspozycję. Aby pokonać tych kilka kółek wolnym truchtem, wystarczy cztery- sześć tygodni treningów od zera.
  2. Nie ma limitu wiekowego!
    1 MILA to impreza skupiająca się na aktywizacji całego społeczeństwa, także seniorów. Ruch to dla tej grupy wiekowej szczególnie pożądany aspekt. Dystans jednej mili ma optymalną długość, można go pokonać niezależnie od wieku!
  3. Możesz się pościgać, ale też pokonać jedną milę w swoim tempie!
    Serie podczas mityngu ustalane są na podstawie zadeklarowanych w zgłoszeniu czasów. Stąd można mieć pewność, że trafi się do serii na swoim poziomie. Biegi z najwolniejszymi rezultatami są na początku imprezy, każda kolejna seria jest coraz szybsza. Daje to możliwość startu z osobami na swoim poziomie, nawiązania nowych znajomości, albo też wymienić się treningowymi doświadczeniami.

Przekonaliśmy Cię? Nie pozostaje nic innego jak zapisać się na mityng 1 MILI.
3 czerwca – AWF Warszawa
17 września – POSiR Golęcin – Poznań
Do zobaczenia!