1609,34 m to w lekkiej atletyce klasyczny „dystans średni”. Na 400 metrowej bieżni, wystarczy pokonać cztery okrążenia, by uporać się z tą konkurencją.

Dlaczego jedną milę może pobiec każdy?

Wystarczy kilka tygodni treningów, żeby pokonać ten dystans.
Podczas imprezy 1 MILA limit czasu na pokonanie konkurencji 1 Mila to 10 minut – czyli dystans możesz pokonać nawet marszobiegiem. Zależy nam, by do biegania zachęcić każdego, bez względu na aktualny poziom, predyspozycję. Aby pokonać tych kilka kółek wolnym truchtem, wystarczy cztery- sześć tygodni treningów od zera.

Nie ma limitu wiekowego!
1 MILA to impreza skupiająca się na aktywizacji całego społeczeństwa, także seniorów. Ruch to dla tej grupy wiekowej szczególnie pożądany aspekt. Dystans jednej mili ma optymalną długość, można go pokonać niezależnie od wieku!

Możesz się pościgać, ale też pokonać jedną milę w swoim tempie!
Serie podczas mityngu ustalane są na podstawie zadeklarowanych w zgłoszeniu czasów. Stąd można mieć pewność, że trafi się do serii na swoim poziomie. Biegi z najwolniejszymi rezultatami są na początku imprezy, każda kolejna seria jest coraz szybsza. Daje to możliwość startu z osobami na swoim poziomie, nawiązania nowych znajomości, albo też wymienić się treningowymi doświadczeniami.

Bieg na czterech okrążeniach
Dystans 1 mili to cztery okrążenia stadionu +9 metrów. Bieganie na stadionie daje komfort, bo widzisz całą trasę, łatwo można rozłożyć siły, nic Cię nie zaskoczy. Do tego warto wspomnieć o dopingu kibiców, który jest jak mocny wiatr w plecy 🙂 Warto to poczuć!

Przekonaliśmy Cię? Nie pozostaje nic innego jak zapisać się na mityng 1 MILI. Do zobaczenia!