Marzysz o swoich pierwszych zawodach, ale brakuje Ci odwagi, wsparcia i planu treningowego? Wychodzimy na przeciw Twoim oczekiwaniom!
Dystans pięciu kilometrów może pokonać niemal każdy. Limit podczas zawodów 1 MILA na tym dystansie pozawala na zmierzenie się z nim także początkującym biegaczom, osobom po raz pierwszy startującym na zawodach.

Przygotuj się! To ważne by aktywność była systematyczna. Zacznij od marszobiegów, sukcesywnie zwiększając pokonany dystans. Skorzystaj z naszego 6-tygodniowego planu treningowego.

Wskazówki:

1. Pierwsze treningi zaczynaj spokojnie. To Twoje pierwsze doświadczenie z bieganiem – staraj się czerpać z tego przyjemność i myśl jak wiele dla siebie robisz! Masz cel! To już bardzo dużo. Teraz krok po kroku należy do niego dążyć. Nie spiesz się.
2. Nie zniechęcaj się – to normalne, że jest ciężko! – każdy tak to odczuwa! Będzie tylko lepiej i w przyszłości trening, który wykonujesz teraz, będzie rozgrzewką.
3. Trucht to wolny bieg, ale na początku będzie Cię męczył. Dostosuj tempo do swojego poziomu.
4. Jedno okrążenie na stadionie lekkoatletycznym to 400 metrów – możesz urozmaicić trening i kilka jednostek wykonać na stadionie – Lekka Piątka zaczyna i kończy się na lekkoatletycznej bieżni.
5. W oznacza wolne – odpocznij lub wybierz inną aktywność lub formę regeneracji

Skorzystaj z pomocy pacemakera!
Zadbamy o Ciebie także na imprezie! Będziesz mógł pobiec z osobą wyznaczającą równe tempo biegu, dopingującą, zagrzewającą do walki i ukończenia dystansu. Dla początkujących będzie można wybrać tempo dystansu 5 kilometrów na poziomie 30, 35 lub 40 minut! Na początku przygody z bieganiem trudno oszacować tempo biegu, by nie zacząć za szybko! Zdecydowanie lepiej oddać się w dobre ręce naszego „zająca”.

Powodzenia!