Każdy uczestnik mityngu 1MILI, rejestrując się na bieg, może wykupić cegiełkę charytatywną i tym samym wesprzeć Program Stypendialny „Wybiegaj w Przyszłość”, organizowany przez naszą Fundację. Program pomaga młodym, zdolnym biegaczom z całej Polski w rozwoju ich karier sportowych. Ale w tym roku, we współpracy z Fundacją PVE Dobra Energia, przygotowaliśmy dla Was coś EKSTRA!

Naszą misją jest rozwój polskiej lekkiej atletyki. Organizujemy 1MILĘ, akcję społeczną „Stadiony Przyjazne Biegaczom” i prowadzimy Program Stypendialny „Wybiegaj w Przyszłość”, wspierający nastoletnich, perspektywicznych biegaczy, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Uczestnicy mityngów 1MILI co roku włączają się w tą pomoc, nabywając cegiełki charytatywne na rzecz Stypendystów Programu. Dotychczas zawodnicy przekazali już ponad 35,5 tys. zł!

Jak można pomóc? Wystarczy, podczas rejestracji na tegoroczną edycję 1MILI, wykupić CEGIEŁKĘ CHARYTATYWNĄ dowolnej wartości (sami wybieracie ile chcecie przekazać). Wasza cegiełka w całości jest przeznaczana na wsparcie Programu Stypendialnego „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ”.

I tu wkracza Fundacja PVE Dobra Energia, cała na zielono! 🍀 Dzięki wsparciu Fundacji PVE Dobra Energia, KAŻDA WASZA CEGIEŁKA ZOSTANIE PODWOJONA!* Razem możemy więcej! Dołącz do nas i pomagajmy ze zdwojoną siłą!

*dotyczy cegiełek charytatywnych zakupionych w procesie rejestracji na tegoroczne mityngi 1MILI. Kwota darowizny Fundacji PVE Dobra Energia na rzecz Programu „Wybiegaj w Przyszłość” zostanie obliczona jako suma wartości cegiełek charytatywnych zakupionych przez uczestników, z zastrzeżeniem, że maksymalna kwota darowizny wynosi 20 000 zł.

Fundacja PVE Dobra Energia została założona w 2022 roku w Bydgoszczy, ale działa w całej Polsce. Zajmuje się między innymi edukacją ekologiczną i działaniami na rzecz przyrody, a także wspiera rozwój dziewcząt poprzez program grantowy dla dziewczęcych drużyn sportowych oraz projekt Szkoła Młodych Liderek. Jej super moc to mnożenie dobrej energii, dlatego postanowiła dołączyć do naszej tegorocznej 1MILI jako Partner Charytatywny i podwoić każdą cegiełkę charytatywną przekazaną przez Was na rzecz Programu Stypendialnego „Wybiegaj w Przyszłość”.

Dlaczego warto pomóc młodym biegaczom?

Droga do sportowego sukcesu jest długa i kręta. A w przypadku młodych, utalentowanych biegaczy w gorszej sytuacji ekonomicznej, dodatkowo wiedzie pod górkę. Właśnie dlatego powstał Program Stypendialny „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ” Fundacji Zdrowy Ruch, poprzez który chcemy realnie wspierać uzdolnioną młodzież i razem z nią sięgać marzeniami daleko naprzód.

Wiek 14-19 lat (kat. U16, U18, U20) to trudny moment w życiu… i to nie tylko młodego sportowca! Nastolatki mierzą się z presją, ze skrajnymi emocjami, z trudnymi decyzjami czy postawić na sport czy na szkołę/pracę. Jeśli do tego dochodzą jeszcze problemy finansowe, to często kończy się to rezygnacją ze sportowych celów. Chcemy ich wesprzeć w tym trudnym momencie. Dodać wiary w swoje możliwości i marzenia! 💪 I patrzeć, jak dorasta nowe pokolenie mistrzów, którzy będą bez kompleksów, za to z otwartością i mądrością reprezentować nasz kraj.

I wiecie co?… 😭 chcemy się wzruszać , gdy będziemy widzieć ich za jakiś czas na największych arenach lekkoatletycznych i czuć dumę, że to także dzięki nam… Czujecie te CIARY? 🤩 To dołóżcie swoją cegiełkę do spełnienia tego marzenia! 🙂

Dzięki Waszym wpłatom w 2024 wspieramy dwunastkę utalentowanych sportowców – przeczytajcie, komu pomagacie!

 

Tutaj przeczytacie więcej o Fundacji i Programie Stypendialnym:

 o Programie Stypendialnym „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ” tutaj>>