Ośmioro wspaniałych, wybitnie uzdolnionych, pracowitych, młodych ludzi. To właśnie im pomogliście! Każdy, kto kupił pakiet charytatywny na 1MILĘ 2021, dołożył cegiełkę do stypendiów „Wybiegaj w Przyszłość”. Poznajcie naszych Stypendystów!

Do Fundacji Zdrowy Ruch wpłynęło aż 141 zgłoszeń. Za każdym z nich historia młodego sportowca podążającego za marzeniami. W tej grupie było aż ponad 40 medalistów Mistrz Polski! Możecie się domyślić, jak trudno było wskazać finałową ósemkę… Wybraliśmy osoby z najlepszymi wynikami w sporcie i w nauce, o nieprzeciętnej osobowości, ogromnym potencjale rozwojowym oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Oto oni:

  • Dorota Nowak – Łażewska (ur. 2007) – zawodniczka K. S. Energetyk Poznań, Mistrzyni Polski na dystansie 600 m w kategorii U16, posiadaczka trzeciego wyniku w historii polskiej lekkoatletyki na tym dystansie.
  • Dawid Kułek (ur. 2007) – zawodnik WKS Oleśniczanka Oleśnica, Mistrz Polski na dystansie 1000 m w kategorii U16.
  • Maja Woźniak (ur. 2007) – zawodniczka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego VECTRA Włocławek, Mistrzyni Polski na dystansie 100 m w kategorii U16, współrekordzistka Polski U16 na tym dystansie.
  • Martyna Wal (ur. 2006) – zawodniczka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec, Mistrzyni Polski na dystansie 1000 m w kategorii U16, rekordzistka Polski U16 na dystansie 800 oraz 1000 metrów.
  • Maria Jarosińska (ur. 2006)  – zawodniczka MKL Toruń, Mistrzyni Polski na dystansie 300 m oraz Wicemistrzyni Polski na dystansie 300 m przez płotki w kategorii U16.
  • Tomasz Bajraszewski (ur. 2006) – zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego VECTRA Włocławek, Mistrz Polski na dystansie 100 m w kategorii U16.
  • Lena Suchowolak (ur. 2005) – zawodniczka UKS Filipides Teresin, Halowa Mistrzyni Polski na dystansie 600 m w kategorii U18.
  • Wiktoria Biskup (ur. 2008) – zawodniczka KS Sprint Bielsko-Biała, srebrna medalistka Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych w biegu na 300 m.

Więcej o naszych Stypendystach możecie dowiedzieć się na stronie Fundacji Zdrowy Ruch >>
Całą ósemkę będziecie mogli też spotkać  na 1MILI w Warszawie! Będziecie mogli ich poznać, przybić piątki, a nawet zmierzyć się z nimi na bieżni!

 

Zrobimy wszystko,  żeby wsparcie merytoryczne i finansowe, które zapewnimy naszym Stypendystom, pomogło im stać się jeszcze lepszymi sportowcami z wielkimi planami na przyszłość!

Partnerami Programu Programu Stypendialnego „Wybiegaj w Przyszłość” są: Bank Pekao S.A., Salomon, Kanał Sportowy i Sportfolio.