Kolejny raz z rzędu pobiliście frekwencyjny rekord! Przekazaliście ponad 13 000 złotych na wsparcie naszego programu Stypendialnego. I wreszcie, po 5 latach (!), pobity został rekordy imprezy w biegu na 1 milę, nie tylko w kategorii amatorów, ale i zawodników licencjonowanych. Zrobiliście nam dobry rok! <3

W liczbach przedstawia się to następująco:

Tu wypada nam napisać o tegorocznych zwycięzcach 1MILI.

Zwycięzcy 1MILA Warszawa

Na dystansie „Lekkiej Piątki” w Warszawie najszybszy w stawce okazał się Patryk Aid z czasem 15:34.7. Drugi na mecie był Sudańczyk, Abaas Adam Edris (15:35.2), który tylko o tysięczne setne sekundy wyprzedził Mateusza Barana, reprezentanta klubu Piekielni Warszawa.

Mistrzynią Polski Amatorów na dystansie 1 mili została Oliwia Malmon z adidas Runners Warsaw, która uzyskała wynik 5:30.55. Za nią na podium uplasowała się jej klubowa koleżanka, Marcelina Kopka (5:30.62), a trzecia była Dominika Kalinowska z Akademii Sportu Otwock z wynikiem 5:40.56.

Amatorskim Mistrzem Polski w biegu na milę został Kamil Rowiński z Teamu Passion First, który wbiegł na metę z czasem 4:34.28. Srebro zdobył Adam Kubicki (4:34.95), a brąz – Paweł Kwaśnik (4:36.07). Najszybszymi wśród zawodników z licencją PLZA i jednocześnie zwycięzcami całej rywalizacji byli Dominik Gosk (4:28.42) oraz Zuzanna Wiernicka, Stypendysta Programu „Wybiegaj w Przyszłość”, która z wynikiem 4:50.18 ustanowiła nowy kobiecy rekord imprezy i uzyskała najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki w kat. U18! Padł też rekord Polski Masters w kategoriach M50 (Robert Celiński – 4:37.92) i M60 (Ireneusz Kasprzak – 4:58.29).

Zwycięzcy 1MILA Poznań

Na dystansie „Lekkiej Piątki” w Poznaniu najlepsza wśród amatorek okazała się Katarzyna Ślusarczyk z Gorzowa Wielkopolskiego, która z czasem 18:53.00 ustanowiła nowy żeński rekord poznańskiej imprezy. Najszybszym amatorem został Adrian Graczyk z Teamu #biegiemwlas, który wykręcił świetne 16:49.00.

Na koronnym dystansie 1MILI (Amatorskie Mistrzostwa Poznania w biegu na 1 milę) wśród Pań zwyciężyła Hanna Jaraszkiewicz reprezentująca Team „Kobiety Biegają”, która obroniła tytuł z zeszłego roku, bijąc swój własny żeński rekord poznańskiej imprezy – 5:23.94. Amatorskim Mistrzem Poznania w biegu na 1 milę został Błażej Giżyński (AZS Lotniczej Akademii Wojskowej) uzyskując kosmiczny czas 4:25.02, co jest aktualnym rekordem amatorów mityngu 1MLI. Szybszy od Giżyńskiego był tylko fenomenalny Sebastian Nowicki (OKL Oborniki), który ustanawiając swój nowy rekord życiowy 4:15.94, został też najszybszym zawodnikiem w historii mityngu 1MILI.