Ruszyły zapisy na Biegi Dzieci rozgrywane w ramach imprezy 1MILA! To jedyna taka impreza biegowa, na której każdy – bez względu na wiek czy stopień zaawansowania – może poczuć się jak lekkoatleta i odkryć magię biegania po bieżni!

Już 5 czerwca na stadionie AWF Warszawa odbędzie się wyjątkowa impreza biegowa dla amatorów – 1MILA – mityng lekki i atletyczny. W jej ramach rozegrane zostaną także bezpłatne Biegi Dzieci. Młodzi biegacze w wieku od 3 do 15 lat będą rywalizowali na dystansach 100m, 400m i 800m
(w zależności wieku). Każdy zawodnik otrzyma fantastyczny pakiet startowy: worek sportowy, numer startowy, wodę i zdrową przekąskę. Jednak to nie wszystko! Na mecie każdy uczestnik Biegów Dzieci otrzyma także pamiątkowy medal!

(c) Wszelkie prawa zastrzeżone,
www.1mila.pl;
www.sportografia.pl; www.aktywer.pl

– To jedyna taka impreza w Polsce, na której każdy może spróbować swoich sił na bieżni i poczuć się jak zawodowy biegacz! Każdy jest imiennie wyczytywany na start swojej serii, jest profesjonalny komentarz, profesjonalny pomiar czasu, a tak głośnego dopingu kibiców zawodowcy mogą wręcz pozazdrościć! – mówi lekkoatleta Marcin Lewandowski, Olimpijczyk, rekordzista Polski w biegu na milę i ambasador 1MILI.  – To wspaniałe, że możemy uczyć młode pokolenie sportowej rywalizacji!

Udział w Biegach Dzieci jest całkowicie bezpłatny. Przy rejestracji jest dobrowolna możliwość charytatywnego wsparcia Programu „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ” Fundacji Zdrowy Ruch. Wpłacane cegiełki w całości zostaną przekazane na Program „Wybiegaj w Przyszłość”, w ramach którego fundowane są stypendia sportowe dla młodych biegaczy znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej oraz organizowane są bezpłatne warsztaty edukacyjne dla młodych sportowców!

(c) Wszelkie prawa zastrzeżone,
www.1mila.pl;
www.sportografia.pl; www.aktywer.pl

Poza biegami dla dzieci i młodzieży, w ramach imprezy rozegrane zostaną także biegi dla dorosłych na dystansach: 5km, 1 mili (1609m) oraz sztafet 4x400m. Ale na bieganiu się nie skończy! Dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne atrakcje! Tuż obok stadionu stanie otwarta strefa expo, foodtrucki i sportowe miasteczko zabaw dla dzieci. Przez cały czas trwania imprezy będzie działać także Milowa Akademia Biegowa, czyli strefa spotkań z gwiazdami i ekspertami (fizjoterapeutami, dietetykami, psychologami sportu, itp.). Spotkania będą poprzeplatane konkursami z nagrodami!

Zapisy trwają do 1 czerwca lub do wyczerpania limitów! Więcej informacji o imprezie: https://1mila.pl/warszawa/nasze-biegi/biegi-dzieci/

Zapisy odbywają się przez stronę: https://zapisy.sts-timing.pl/720/strona/