Witold Bańka wrócił na bieżnię w wielkim stylu i ustanowił swój nowy PB na dystansie 1 mili. Asia Jóźwik go wspierała – od rozgrzewki, po zającowanie na ostatnich 800m. Tomek Smokowski był sędzią i komentatorem tego starcia. A wszystko by zwrócić uwagę na szalenie ważny aspekt sportu: #PLAYTRUE!

Akcja miała miejsce w minioną środę, 12 września na stadionie Agrykoli w Warszawie.  Wyzwanie ustanowienia rekordu życiowego na dystansie 1 mili, w ramach naszej Wirtualnej 1 MILI, podjął Witold Bańka – były sprinter, były minister sportu, a dzisiaj szef Światowej Agencji Anty-dopingowej WADA. W wyzwaniu wspierała go jedna z najlepszych biegaczek średniodystansowych w historii polskiej lekkoatletyki, Ambasadorka 1MILI, Joanna Jóźwik. Nad całością czuwał i bieg komentował Tomek Smokowski, dziennikarz sportowy i współorganizator 1MILI.

Udało się!  Bańka dobiegł do mety z rewelacyjnym czasem 🔥 5:24.34 🔥 Zobaczcie krótką relację filmową z tego wydarzenia:

 

Celem akcji było nie tylko dorzucenie przez Bańkę swojej 1 mili do charytatywnego Teamu Asi Jóźwik (więcej o akcji charytatywnej „Biegać każdy pomoże” w ramach Wirtualnej 1MILI  możecie przeczytać TUTAJ >>), ale przede wszystkim o zwrócenie uwagi na szalenie ważne zagadnienie czystości w sporcie. Sport – zarówno zawodowy, jak i amatorski – musi być czysty! Bez dopingu! #PLAYTRUE

Gorąco dziękujemy i gratulujemy Panu Witoldowi Bańce! Teraz możemy wspólnie trzymać kciuki za Asię!  Przed nią start na 800 m na Memoriale Ireny Szewińskiej (19 sierpnia), potem na Memoriale Kusocińskiego (25 sierpnia) i walka o medal na Mistrzostwach Polski we Włocławku (28-30 sierpnia). @Asia, życzymy pobicia rewelacyjnego wyniku z ostatniego mityngu w Warszawie ( 800m w 2:01.20 🔥)! Powodzenia!