Nasza warszawska edycja imprezy już za 1,5 tygodnia! W niedzielę 5 czerwca na warszawskim AWFie każdy amator biegania będzie mógł sprawdzić swoje siły na stadionowej bieżni i spotkać się z gwiazdami sportu, m.in. Joanną Jóźwik i Marcinem Lewandowskim! Zapisy trwają do 1 czerwca.

1MILA – mityng lekki i atletyczny to jedyna taka impreza w Polsce, na której amatorzy mogą wystartować na bieżni i poczuć się jak na profesjonalnym mityngu lekkoatletycznym, dostając imienny numer startowy, będąc imiennie wyczytywanym na start, wreszcie biegnąc w blasku stadionowych jupiterów. Oprawy dopełniają komentarz sportowy Tomasza Smokowskiego na żywo i stadionowy doping.

Spotkaj gwiazdy sportu!

Mityng 1MILI to także okazja do spotkania i pobiegania z największymi gwiazdami sportu. Na imprezie w Warszawie obecni będą wszyscy Ambasadorowie imprezy: Joanna Jóźwik, Bartosz Olszewski i Marcin Lewandowski, który właśnie ogłosił zakończenie swojej zawodowej kariery sportowej. – Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej promuje bieganie na stadionie. Jestem z 1MILĄ od zawsze i cieszę się, że to właśnie tu będę mógł pożegnać się ze swoimi kibicami, a może nawet razem wystartować… – mówi Marcin Lewandowski.

– Uwielbiam klimat 1MILI! Zawodowcy mogą się uczyć od amatorów radości z uprawiania sportu! – mówi Joanna Jóźwik, polska królowa biegów średnich, aktualna wicemistrzyni Europy na 800m. – I ja też zamierzam się bawić! W tym roku pobiegnę na 1Mili razem z amatorami. Wystartuję w trzech seriach jako osobista pacemakerka biegaczy. A po biegu zapraszam na lemoniadę do mojej strefy JJRUN. Kto jeszcze tego nie zrobił, niech szybko się zapisuje, bo drugiej takiej okazji w tym roku nie będzie! – dodaje Asia.

Poza Ambasadorami swój udział zapowiedzieli także inni sportowcy: srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio Agnieszka Kobus-Zawojska, Jakub Wawrzyniak, Łukasz Kadziewicz czy dziennikarz Maciej Kurzajewski.

Pobiegnij i pomóż!

Bardzo ważny jest też charytatywny wymiar imprezy. Przy zakupie pakietu startowego można przekazać cegiełkę na wsparcie Programu Stypendialnego „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ” Fundacji Zdrowy Ruch, pomagającemu młodym, zdolnym sportowcom w trudnej sytuacji materialnej.

Bezpłatne atrakcje dla wszystkich!

1MILA to wydarzenie całodzienne. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne, bezpłatne atrakcje. Obok stadionu stanie strefa EXPO, a w niej m.in. wyjątkowa strefa aktywności dla dzieci przygotowana przez Fundację Pho3nix, Milowa Akademia Biegowa, czyli spotkania z gwiazdami i ekspertami, pyszna strefa Żabki, showroom Garmina z możliwością przetestowania najnowszych zegarków sportowych i  strefa relaksu z foodtruckami i leżakami.

Więcej o tym, co będzie działo się w strefie EXPO przeczytasz tutaj >>

 

1MILĘ organizuje Fundacja Zdrowy Ruch we współpracy ze Sportfolio. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorami projektu są: Żabka, Garmin oraz Oshee. Imprezy wspiera Miasto Poznań, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Bielany oraz firma Jetline. Partnerami medialnymi są Kanał Sportowy, Wirtualna Polska, TVP Sport i  Bieganie.pl.

Śledźcie nas na Facebooku oraz Instagramie!