A jakby tak przy okazji 1 Mili zrobić życiówkę na 5km?… 🙂 „Lekka Piątka”, która odbędzie się w ramach imprezy 1MILA – mityng lekki  i atletyczny, to naprawdę wyjątkowa „piątka”! Bieg rozegrany zostanie częściowo na stadionowej bieżni, a częściowo na asfalcie, a to oznacza jedno: szybkie i niezwykle emocjonujące ściganie! A to nie wszystko, co Was tam czeka!

Po raz pierwszy w ramach imprezy „1MILA” będzie można wystartować w aż czterech konkurencjach! Poza biegiem na 1 Milę (1609m – w randze Amatorskich Mistrzostw Polski/Poznania w biegu na milę), rywalizować będzie można również w Lekkiej Piątce (5km), drużynowo w Sztafetach 4x400m, a najmłodsi biegacze w bezpłatnych Kinder Joy of moving Biegach Dzieci (100m, 400m i 800m).

Impreza rozplanowana jest w ten sposób, że można pobiec całą rodziną! O godz. 9 rusza Lekka Piątka (5km), zaraz potem, o godz. 10 rozpoczynają się Kinder Joy of moving Biegi Dzieci, po południu (od godz. 15) startują serie na 1 Milę, a wieczorem Sztafety 4x400m – w blasku stadionowych jupiterów! 😊

Lekka Piątka to całkowita nowość i zapowiada się naprawdę wyjątkowo! Trasa biegu będzie przebiegać częściowo po tartanie, a częściowo po asfalcie. W Warszawie bieg zacznie się okrążeniem stadionu, później wybiega się na dwie szybkie, asfaltowe pętle po kampusie AWF, a kończy się znowu okrążeniem stadionu, przy aplauzie kibiców. Z kolei w Poznaniu po okrążeniu stadionu wybiegamy na dwie pętle po przepięknych terenach Ogrodu Dendrologicznego Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, które znajdują się wokół stadionu i kończymy, tak samo jak w przypadku Warszawy, kółeczkiem po stadionie POSiR Golęcin.
Te trasy są wręcz stworzone do bicia życiówek!

– Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej oddaje magię biegania na stadionie! – mówią zgodnie nasi Olimpijczycy, ambasadorzy 1MILI, Joanna Jóźwik i Marcin Lewandowski. Każdy może się poczuć jak zawodowiec, dostając imienny numer startowy i będąc imiennie wyczytywanym na start swojej serii. Oprawy dopełniają profesjonalny komentarz sportowy i stadionowy doping. W pakiecie startowym, poza imiennym numerem, każdy uczestnik otrzyma wodę, izotonik i baton, a na mecie pamiątkowy medal.

1MILA to wydarzenie całodzienne. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne atrakcje. Obok stadionu stanie strefa expo, foodtrucki i sportowe miasteczko dla dzieci. Przez cały czas trwania imprezy będzie działać także Milowa Akademia Biegowa Totalizatora Sportowego, czyli strefa spotkań z gwiazdami i ekspertami. Rozmowy będą poprzeplatane licznymi konkursami z nagrodami.

Pobiegnij i pomóż!

Pakiet startowy na każdą z konkurencji można kupić w wariancie charytatywnym, wspierając tym samym Program Stypendialny „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ” Fundacji Zdrowy Ruch, który pomaga młodym, zdolnym sportowcom w trudnej sytuacji materialnej.

Najważniejsze informacje o Lekkiej  Piątce w Poznaniu:

Lekka Piątka (5km)

 

Najważniejsze informacje o Lekkiej  Piątce w Warszawie:

Lekka Piątka (5km)