Dystans pięciu kilometrów to idealny dystans na początek swojej przygody z bieganiem! Wysiłek na tym dystansie trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Pokonując go nawet wolnym truchtem lub marszobiegiem, możesz wystartować na mityngu 1 MILA! Podejmij wyzwanie i wystartuj w swoich pierwszych zawodach!

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z bieganiem, skorzystaj z przygotowanego przez ekspertów planu treningowego. Aby pokonać dystans pięciu kilometrów trzeba odpowiednio przygotować aparat ruchu, a także poprawić aktualną wydolność.

Wskazówki:

1. Pierwsze treningi zaczynaj spokojnie. To Twoje pierwsze doświadczenie z bieganiem – staraj się czerpać z tego przyjemność i myśl jak wiele dla siebie robisz! Masz cel! To już bardzo dużo. Teraz krok po kroku należy do niego dążyć. Nie spiesz się.
2. Nie zniechęcaj się – to normalne, że jest ciężko! – każdy tak to odczuwa! Będzie tylko lepiej i w przyszłości trening, który wykonujesz teraz, będzie rozgrzewką.
3. Trucht to wolny bieg, ale na początku będzie Cię męczył. Dostosuj tempo do swojego poziomu.
4. Jedno okrążenie na stadionie lekkoatletycznym to 400 metrów – możesz urozmaicić trening i kilka jednostek wykonać na stadionie – Lekka Piątka zaczyna i kończy się na lekkoatletycznej bieżni.
5. W oznacza wolne – odpocznij lub wybierz inną aktywność lub formę regeneracji

Powodzenia!