Na biegowej mapie Warszawy pojawiła się nowa, wyjątkowa „piątka”! A dokładnie „Lekka Piątka”, która odbędzie się na Bielanach już 11 września w ramach imprezy 1MILA – mityng lekki i atletyczny. Bieg rozegrany zostanie częściowo na stadionowej bieżni, a częściowo na asfalcie, a to oznacza jedno: szybkie i niezwykle emocjonujące ściganie! A to nie wszystko, co Was tam czeka!

„1MILA – mityng lekki i atletyczny” już po raz czwarty otworzy stadion AWF Warszawa dla biegaczy amatorów. Jednak po raz pierwszy, w ramach imprezy będzie można wystartować w aż czterech konkurencjach! Poza biegiem na 1 Milę (1609m – w randze Amatorskich Mistrzostw Polski w biegu na milę), rywalizować będzie można również w Lekkiej Piątce (5km), drużynowo w Sztafetach 4x400m, a najmłodsi biegacze w bezpłatnych Kinder Joy of moving Biegach Dzieci (100m, 400m i 800m).

Lekka Piątka to całkowita nowość i zapowiada się naprawdę wyjątkowo! Trasa biegu będzie przebiegać częściowo bo tartanie, a częściowo po asfalcie: – Bieg zacznie się okrążeniem stadionu, później wybiega się na dwie szybkie, asfaltowe pętle wokół kampusu AWF, a kończy się znowu okrążeniem stadionu, przy aplauzie kibiców – opowiada Tomasz Smokowski, dziennikarz sportowy i współorganizator imprezy – Ta trasa jest wręcz stworzona do bicia życiówek!

– Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej oddaje magię biegania na stadionie! – mówią zgodnie wybitni lekkoatleci, ambasadorzy 1MILI, Joanna Jóźwik i Marcin Lewandowski. Każdy może się poczuć jak zawodowiec, dostając imienny numer startowy i będąc imiennie wyczytywanym na start swojej serii. Oprawy dopełniają profesjonalny komentarz sportowy i stadionowy doping. W pakiecie startowym,  poza imiennym numerem, każdy uczestnik otrzyma wodę, izotonik i baton, a na mecie pamiątkowy medal.

1MILA to wydarzenie całodzienne. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne atrakcje. Obok stadionu stanie strefa expo, foodtrucki i sportowe miasteczko dla dzieci. Przez cały czas trwania imprezy będzie działać także Milowa Akademia Biegowa Totalizatora Sportowego, czyli strefa spotkań z gwiazdami i ekspertami. Rozmowy będą poprzeplatane licznymi konkursami z nagrodami.

Pobiegnij i pomóż!

Pakiet startowy na każdą z konkurencji można kupić w wariancie charytatywnym, wspierając tym samym Program Stypendialny „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ” Fundacji Zdrowy Ruch, który pomaga młodym, zdolnym sportowcom w trudnej sytuacji materialnej.

Więcej informacji o imprezie: https://1mila.pl/warszawa/

Zapisy: https://zapisy.sts-timing.pl/721/

1MILĘ organizuje Fundacja Zdrowy Ruch we współpracy ze Sportfolio. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Partnerami imprezy są: Totalizator Sportowy, Żabka, Kinder Joy of moving, Amica, Garmin oraz Oshee. Projekt wspierają: Miasto Poznań, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Bielany oraz AWF Warszawa. Więcej informacji na www.1mila.pl , a także na Facebooku oraz Instagramie!