1. Czym są cegiełki charytatywne?
  Podczas rejestracji na imprezę, do każdego pakietu można dokupić cegiełkę charytatywną o wybranej wartości, która w całości jest przeznaczana na wsparcie Programu Stypendialnego „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ”. Czytaj więcej o naszym Programie >>
 1. Kto może wystartować w Amatorskich Mistrzostwach Polski w Biegu na 1 Milę?

W zawodach może wystartować każdy, kto:
– urodził się w 2008 r i później (osoby niepełnoletnie muszą przynieść zgodę rodzica/opiekuna prawnego na start w zawodach)
– nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do startu w tego typy zawodach biegowych.

 1. Czy będzie prowadzona oddzielna klasyfikacja dla osób z licencją PZLA?

Tak. Będzie osobna klasyfikacja dla „prosów” (osoby z licencją PZLA z roku 2023 lub/i 2024) oraz dla amatorów. W klasyfikacji amatorów zostaną rozdane medale w klasyfikacjach wiekowych.

 1. Czy wymagane są specjalne badania lekarskie, aby wziąć udział w Amatorskich Mistrzostwach Polski w biegu na jedną milę?

Nie. Natomiast zapisując się na Zawody Uczestnik akceptuje Regulamin, zgodnie z którym, udział w biegu odbywa się na własną odpowiedzialność, Uczestnik oświadcza, że nie ma przeciwwskazań zdrowotnych/lekarskich do udziału w Zawodach i jest świadom zagrożeń jakie wynikają ze startu w Zawodach. Przy odbiorze pakietu startowego, Uczestnik oświadcza, że zapoznał się z Regulaminem i akceptuje jego treść.

 1. Po rejestracji oraz wniesieniu opłaty nie otrzymałem potwierdzenia oraz nadanego numeru startowego.

Płatności w TPayu przechodzą w ciągu 24h, jednak zdarza się, że trwa to trochę dłużej. W celu przyspieszenia procesu nadania numeru prosimy o przesłanie potwierdzenia wpłaty na maila: info@1mila.pl

Po dokonaniu rejestracji i uiszczeniu opłaty startowej, można zrezygnować z udziału w biegu, jednak zgodnie z Regulaminem Amatorskich Mistrzostwach Polski w biegu na jedną milę (zaakceptowanym podczas rejestracji) raz wniesiona opłata startowa nie podlega zwrotowi.

 1. Do kiedy można zgłaszać się na zawody?

Zapisy online zostaną zamknięte w dniu 09.06.2024 – Warszawa oraz 08.09.2024 – Poznań; lub w momencie wyczerpania limitu uczestników.

 1. Czy można dostać fakturę za udział w zawodach?

  Tak, w celu otrzymania faktury każdy zainteresowany powinien skontaktować się z organizatorem pod adresem: info@1mila.pl.

 

 1. Czy jeśli nie mogę wziąć udziału w Zawodach, możliwe jest przepisanie pakietu na inną osobę?

Tak, ale tylko wtedy, kiedy zgłoszenie w tej sprawie wpłynie do nas do dnia 09.06.2024 – w przypadku imprezy 1MILA Warszawa lub do dnia 08.09.2024 – w przypadku imprezy 1MILA Poznań. Zgłoszenie należy wysłać na adres: info@1mila.pl. Po upływie w/w terminów, przepisanie pakietu nie będzie możliwe.

 1. Gdzie i kiedy mogę odebrać pakiet startowy?

Pakiet startowy będzie można odebrać w dniu imprezy od godziny 7:30 , w biurze zawodów, które znajdować się będzie w Strefie Kibica:
– w Warszawie tuż przy stadionie AWF, ul. Marymoncka 34
– w Poznaniu na terenie POSiR Golęcin, ul. Warmińska 1

 1. Czy pakiet startowy może odebrać ktoś za mnie?

Musisz odebrać pakiet samodzielnie, chyba że jesteś osobą nieletnią wtedy musi odebrać za Ciebie pakiet Twój rodzic/opiekun prawny.

 1. Co jest wymagane do odbioru pakietu startowego?
  W celu odbioru pakietu startowego, uczestnik musi przedstawić swój dokument tożsamości.
 2. Co znajduje się w pakiecie startowym?

W pakiecie startowym znajduje się numer startowy z nazwiskiem uczestnika, izotonik, woda i baton energetyczny.

 1. Skąd mam wiedzieć w jakiej serii biegnę?

Tydzień przed zawodami na naszej stronie internetowej zostanie zamieszczony podział na serie. Dokładny minutowy program imprezy, wraz z godziną Twojej serii wyślemy również mailem, w newsletterze organizacyjnym.

 1. Czy za pomiar czasu jest pobierana opłata?

Koszty związane z pomiarem czasu zawarte są w opłacie startowej.

 1. Czy jest jest limit czasowy na pokonanie trasy biegu?

Tak, limit biegu to 10 minut i po jego przekroczeniu sędziowie mogą przerwać bieg.

 1. Czy w dniu zawodów mogę poruszać się komunikacją miejską bezpłatnie?

Nie. Każdy uczestnik zobowiązany jest dotrzeć na miejsce zawodów na własny koszt.

 1. Nie jestem osobą pełnoletnią. Czy mogę pobiec w zawodach?

Dzieci w wieku od 3 do 15 lat zapraszamy na Biegi Dzieci. Prawo do wzięcia udziału w zawodach na dystansie 1MILI mają wyłącznie osoby urodzone w 2008  r. i starsze. Osoby niepełnoletnie muszą przynieść do Biura Zawodów zgodę od rodzica/opiekuna prawnego na udział w Biegu. Wszystkie dokumenty do pobrania znajdują się na stronie w zakładce „dokumenty do pobrania”.

 1. Mój znajomy biegnie w innej serii, a zależy mi na wspólnym starcie, co mam zrobić?

Serie są zorganizowane w taki sposób, abyście biegli z biegaczami na podobnym poziomie sportowym. Nie ma możliwości zmiany serii.

19. Jakie będą prowadzone klasyfikacje?

Będzie prowadzona klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn, a także klasyfikacje w kategoriach wiekowych. O szczegółach możecie przeczytać w Regulaminie w paragrafie VI.

 

 

 

 

Info